Protokolün Zafer Bayramı mesajları

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Protokolü, Zafer Bayramı nedeniyle mesajlar yayınladı.

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş; “26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığındaki Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan Milletimizin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 99. yıl dönümünü kutlamanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz.

19 Mayıs 1919’da Samsun’da meşalesi yakılan Kurtuluş Savaşımızın en büyük Zaferi olarak 30 Ağustos Zafer Bayramımızı hep birlikte kutlamaktayız.

Tarih sahnesinden silinmek istenen aziz milletimiz bu zaferle, milli hâkimiyet, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş; hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Bu toprakları vatan kılmak için ecdadımızın ödediği bedeller ile milletimizin tüm dünyaya örnek olan mücadele azmi, sağlam temeller üzerine inşa ettiğimiz, her geçen gün gelişen ve büyüyen devletimiz daima büyüyen, gelişen ve dünyanın önde gelen devletleri arasındaki müstesna yerini alacak, 2023 hedeflerine doğru emin ve kararlı adımlarla yürümeye devam edecektir.

Bu vesileyle, başta İstiklal Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bugüne kadar mukaddes değerler uğrunda canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimizi minnetle yad ediyorum. Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek; “Yoktan var olduğumuz, herkesin ‘bitti’ dediği zamanda yeniden ayağa kalktığımız, Çanakkale Zaferi’ni tamamlayarak Cumhuriyete giden yolu açan Başkomutanlık Meydan Muharebesi tarihimizin dönüm noktalarında biridir. Emperyalizmin her türlü oyununa ve ‘memleketin dahilinde iktidara sahip olanların’ yabancılarla işbirliğine karşı duruşun adıdır 30 Ağustos.

‘Silah yok’ dediklerinde ‘bulunur’, ‘ordu yok’ diye söylendiğinde ‘kurulur’ diye inançla yola çıkmış bir kadronun, Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehasının sonucudur Büyük Zafer. Bu zaferi kutlamak, topraklarımızda yaşayan vatandaşlarımızın hakkıdır. 30 Ağustos Zaferi, askeri olduğu kadar siyasi adımlarla ilerlemiştir. Savaş döneminde olmasına ve karizmatik liderliğine rağmen Atatürk, ‘şahsım’ dememiş Meclis’ten geçici süreliğine aldığı Başkomutanlık yetkisiyle orduyu savaşa hazırlamıştır. Savaş sürerken bile Meclis merkez olmuştur. Bu tutum siyasi tarihimiz açısından da oldukça önemlidir.

Büyük Zafer’in yıl dönümünde Ebedi ve Tek Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü, cephede ya da gerisinde mücadele veren kahramanları saygıyla anıyoruz. Büyük Zafer kutlu olsun!”

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas; “Malazgirt Zaferi’nden sonra Anadolu’nun kapılarını bir kez daha Türk ulusuna yurt eden, bağımsızlığımıza giden yolda Kurtuluş Savaşı’nın en önemli mücadelelerinin verildiği Büyük Taarruz’un 99. yıl dönümünü kutlu olsun.

30 Ağustos zaferiyle milli mücadelemiz taçlanmış, bu toprakların ezeli ve ebedi vatanımız olduğu tüm dünyaya bir kez daha ilan edilmiştir. 30 Ağustos ulusumuzun yeniden dirilişi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin uluslararası alanda kabul görmesinin en önemli adımıdır.

Bize bu yurdu tekrar armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.” dedi.

İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder; “Bağımsızlık inancımızı, tüm dünyaya ilân ettiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıldönümünü millet olarak hep birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Kurtuluş Savaşı’nın ilk dönemlerinde, zor şartlar ve her türlü imkânsızlıklar içerisinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde kahraman milletimizin azim ve karlılığı ile 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi tarihe altın harflerle yazılmış bir zaferle sonuçlanmıştır.

30 Ağustos 1922 tarihinde aziz milletimiz bağımsızlığını ve hür yaşama iradesini sonu ne olursa olsun hiçbir surette terk etmeyeceğini, güçlü birlik ve beraberliği ile tüm cihana haykırmıştır. Bu kenetlenme şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada her türlü badireyi aşmamızı sağlayacağını yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden milli mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda edan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin ve şanlı ordumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

Deva Partisi İl Başkanı Berkan Karaca; “30 Ağustos 1922, şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Yüce bir milletin tek vücut olup büyük fedakârlıklarla istiklal mücadelesini kazandığı ve düşmanı yurttan kovduğu eşsiz zafer günüdür 30 Ağustos.

‘Ya istiklal ya ölüm’ diyerek bu zorlu yola çıkan Türk milleti, bağımsızlık ve hürriyete olan inancını, asla esaret altında yaşamayacağını birlik ve beraberlik ruhuyla bütün dünyaya göstermiştir.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıldönümünde, bu destan gününü milletçe kutlamanın mutluluğunu yaşarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, istiklâl mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkesi için canını seve seve veren aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.” dedi.

Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram; “30 Ağustos 1922 zaferi, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmasının yanında, yalnızca bizim değil; tüm ezilmiş ulusların, hatta tüm insanlığın, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır.

Kahraman atalarımızdan aldığımız güçle, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş uygarlık yolunda kararlı bir şekilde ilerlemek ve ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmak için birlik ve beraberlik içerisinde var gücümüzle çalışacağız.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bağımsızlık mücadelemizin tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun” dedi.


Bu haber 30/08/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 202 defa görüntülendi
*