Asırlık bir gurur

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

30 Ağustos Zafer Bayramı, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Saat 10.00’da başlayan törene kent protokolünün yanı sıra, vatandaşlar katıldı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunumlarının yapıldığı törende konuşan Deniz Binbaşı Alpaslan Yavaş, “Büyük Taarruzun 99’uncu yıl dönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nü büyük bir gurur ve coşkuyla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı, Cumhuriyet Meydanı’nda, saat 10.00’da başlayan törenle kutlandı.

Meydanda düzenlenen törene Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Çanakkale Belediye Başkanvekili Süleyman Canpolat, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, askeri personeller ve vatandaşlar katıldı.

Valilik, Boğaz Komutanlığı ve Çanakkale Belediyesi çelenkleri, Atatürk Anıtı’na sunuldu.

Günün anlam ve önemine binaen TSK adına Deniz Binbaşı Alpaslan Yavaş konuşma gerçekleştirdi. Binbaşı Yavaş konuşmasında ise, “Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan bu zafer, sadece vatan topraklarının düşmandan kurtulmasını sağlamamış, Anadolu’nun Türk yurdu olduğu tescillenerek, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ilelebet payidar kalacak Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş süreci temelleri atılmıştır” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal

 


Bu haber 30/08/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 475 defa görüntülendi
*