“30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı kutluyoruz”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İYİ Parti İl Başkanlığı 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yazılı bir basın açıklamasında bulundu.

Basın açıklaması şu şekilde; “30 Ağustos 1922’de, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında verilen Kurtuluş Savaşı, Dumlupınar’da bağımsızlık destanına dönüştü ve ‘Büyük Zafer’le de tüm dünyaya ilan edildi.

Bugün neredeyse tamamı fiilen işgal edilen Anadolu topraklarının kurtarılarak, Türk’e yeniden yurt yapıldığı çok anlamlı tarihin 99. Yıldönümünü idrak ediyoruz.

“Maalesef gizli bir işgal tehlikesi altındayız”

Üzülerek vurgulamak isteriz ki; Ülkemizin kaderinin değiştiği böylesine büyük bir öneme haiz olan tarihin yıldönümünde, bu kez maalesef gizli bir işgal tehlikesi altındayız. Aslında her şey Aziz milletimizin ve adeta bütün dünyanın gözü önünde sahnelenmektedir.

Önce Suriye’den, şimdilerde de Afganistan’dan mülteci akınına uğratılarak, demografik yapısı alt üst edilen ülkemiz, yeniden bir büyük beka sorunuyla karşı karşıya bırakılmaktadır. Bu zafer, bir anlamda mazlum bir ulusun şahlandığı ve haykırdığı, kendi özgürlüğünü ve bağımsızlığını sağlamaya yönelik sürecin başladığı tarihtir. Zafer Bayramını tüm Türkiye de, içte ve dışta bizleri bölmek isteyen fitnelere karşı coşku ve heyecanla kutluyor, bizlere bu zaferi armağan eden başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şükranla anıyoruz.

“Azimle çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz”

Asırlarca süren mücadeleler sonucunda kazanılmış olan kutlu vatan toprakları üzerinde, bağımsız ve onurlu bir şekilde var olabilmek için gösterilen üstün çaba, bugün bizim yolumuzu aydınlatan en önemli manevi kaynağımızdır… Dünya tarihi bilimden, üretim ve birliktelikten uzak sömürge durumuna düşmüş ülkelerin farklı ideolojik hayallerle halkların nasıl ayrıştırıldığını nasıl yok olduklarını yazar… Günümüzde bunu en canlı örneklerini gözlemliyoruz ülke ve milletlerin nasıl çökertildiği içinin nasıl boşaltıldığını birebir yaşıyoruz. Milletlerin gelecekleri adına başka ülkelere nasıl sığındığına şahit oluyoruz. Bu yaşanılanlar bize tam bağımsızlığın birlikte yaşama ve dayanışmanın nasıl değerli olduğunu bilmemiz için yeterlidir. Bizler özgürlük ve tam bağımsızlık adına verdiğimiz binlerce şehidimizin akan kanları, yaşanılan acı ve yokluklarla zafere yürüdük. Bu değerlerle ,iç ve dış mihrakların kötü niyetlerine geçit vermemeli ,çağdaş evrensel dünyadan geri kalmadan, kendi ebedi geleceğimizi bilimle, eğitimle şanlı geçmişimizin onur ve gururu ile inşa etmeliyiz Büyük Önder Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını içselleştirerek  aziz şehitlerimizin  zafer yürüyüşünü devam ettireceğimizi bir kere daha vurguluyoruz,  Bu asil milletin, bu ülkenin  hak ettiği  hizmete, eşitlik , hak ve özgürlüklere  sahip olması için azimle çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz.

Büyük zaferin 99’ıncı yıldönümünde; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; bu toprakların bedelini canlarıyla, kanlarıyla, alın terleriyle ödeyen ve bizlere bırakan Aziz Şehitlerimizi ve kahraman Gazilerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyor, damarlarımızda dolaşan asil kanın verdiği sorumluluk bilinci ile dünya tarihine altın harflerle yazılan 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı kutluyoruz.”

Haber Merkezi

 

 


Bu haber 30/08/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 219 defa görüntülendi
*