Türkiye’nin Batısı maviye büründü

3 hafta önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Koronavirüs ile mücadele ettiğimiz yaklaşık bir buçuk yılı geride bıraktık. Vaka sayılarının tatmin edici derecelerde düşmediği günümüzde, mavi bölgelerin sayısında artış meydana geliyor. 100 bin nüfusa göre vaka sayıları göz önüne alındığında, Çanakkale ve bölgesindeki illerin mavi olduğu gözlendi. Açıklanan haritaya göre ise Çanakkale 2.sırada yer aldı. Prof. Dr. Alper Şener ise “Haydi Türkiye” diyerek, haritayı paylaştı.

Sağlık Bakanlığı tarafından haftalık olarak açıklanan koronavirüs haritalarının yenisi ve güncel hali kamuoyu ile paylaşıldı. İstanbul’un da mavi renge döndüğünün görüldüğü haritada, Türkiye’nin batısı tamamen mavi oldu. Vaka sayılarına göre renkler belli edilirken, Çanakkale ve çevresindeki illerdeki düşük vaka sayıları sevindirici oldu.

100 bin nüfusa göre açıklanan vaka sayılarında, 88,7 ile 100’ün altında yer aldı. Öte yandan, Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener tarafından paylaşılan haritada, illerin durumları özel olarak yazıldı. Şener koronavirüs vaka sayılarına göre illeri sıraladı ve Muğla birinci il oldu. Muğla’nın ardından, Çanakkale ise ikinci sırada yer alırken, Çanakkale’nin komşusu Edirne ise üçüncü oldu. Öte yandan yine Çanakkale’nin komşularından Balıkesir’de düşük vaka sayıları ile sevindirdi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 29/08/2021, Pazar günü yayınlandı, 289 defa görüntülendi
*