Hayvanlar silaja güğümler süte doydu

Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Ezine’ye bağlı Güllice köyünde “Hayvanlar Ota, Güğümler Süte Doysun” projesi kapsamında Tarla günü düzenlendi.

Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan, Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından “Çayır Mera Islah ve Amenajman Projesi” kapsamında kabul edilerek desteklenen “Hayvanlar Ota, Güğümler Süte Doysun” projesi kapsamında Yemlik Soya ve Silajlık Mısırın aynı tarlaya ayrı ayrı ekilip birlikte silaj edilmesi esasına dayanan proje kapsamında Çanakkale’nin Ezine İlçesine bağlı Güllice köyünde Tarla günü düzenlendi.

Tarla gününe; Ezine Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri, İlçe Protokolü, Ezine Ziraat Odası Başkanı Anıl Kahrıman, Köy Muhtarları, Kooperatif Başkanları, Teknik Personel ve çok sayıda üretici katıldı.

Tarla günü, protokolün konuşmalarının ardından yemlik soya ve silajlık mısırın birlikte hasat edilip silaj yapılması ile son buldu. Tarla gününün ardından aynı köyde düzenlenen Süt Hijyeni Eğitimi ve Süt Sığırcılığında Sağım Hijyeni ve Sanitasyon eğitimini başarı ile bitiren üreticilere törenle sertifikaları verildi.

Haber Merkezi


Bu haber 29/08/2021, Pazar günü yayınlandı, 448 defa görüntülendi
*