“Düzenlemeyi yargıya taşıyacağız”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Anadolu Eğitim Sendikası Çanakkale İl Temsilcisi Deniz Kula toplu sözleşme ve toplu sözleşme ikramiyesi ile ilgili açıklamalarda bulunarak; “örgütlenme özgürlüğünün önünü kesmek isteyen düzenlemeyi yargıya taşıyacağız” dedi.

Deniz Kula’nın açıklamasının tamamı şu şekilde; “6.Dönem toplu sözleşmeleri geçmişte olduğu gibi memur ve emeklilerinin beklentilerini karşılamamıştır. Memur ve emeklilerini her daim enflasyona ezdirenler, alım gücünün düşmesine ortak olanlar memura seyyanen zam almak yerine sendikalarından oluşacak istifaları önleyebilmek için toplu sözleşme ikramiyesine sığınmışlardır.

“İstifaların önüne geçmeyi hesap edenler hayal kırıklığına uğrayacak”

Örgütlenme özgürlüğünün önünü kesmeyi amaçlayan, çalışanları siyasi sendikalara mahkum etme planının bir parçası olan toplu sözleşme ikramiyesinden faydalanmak için konulan %1’lik örgütlenme oranı aleni bir şekilde anayasamıza ve uluslararası sözleşmelere aykırıdır. Bu hukuka aykırı ve antidemokratik uygulamayı yargıya taşıyacağız.

%1’lik örgütlenme oranı ile istifaların önüne geçmeyi hesap edenler hayal kırıklığına uğrayacak, eğitim çalışanları siyaseten bağımsız sendikacılığın önüne çıkarılmaya çalışılan tüm engelleri birlikte aşacaktır.

Haber Merkezi


Bu haber 29/08/2021, Pazar günü yayınlandı, 509 defa görüntülendi
*