Sen benim kim olduğumu biliyor musun?

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Son günlerde insan üzerinde bir atkım olumsuz davranış bozukluları, acayip söylemler ve hatta bu olumsuzlukların getirdiği ağız dalaşları sonu kavgalar görülmeye başladı selam versen küfür zanneden şoförler. Yanlışlıkla klaksiyon çalmaya gör bittin demektir.

 

Geçtiğimiz gün haber kaynakları bir ilimizde Görevini yapan trafik polislerinin durdurduğu KARANLIK RENKLİ otomobilin içindeki milletin temsilcisinin davranışını gözümüze soktular. Aslında iyide ettiler. Bu durumda siyah otomobillerin dünyasına hoş geldiniz olduk. Siyah, gizem, kötülük, anarşi, baskı görüntüsü, sunması açısından uygun bir renk olduğunu düşünüyorum. Nedense milletin vekilleri, devletin üst düzey yönetici kadrolarındaki bürokratlar, mafya bozuntuları, özenti dallamalar ve meşhur kovalakuslar hep siyah renkli otomobil çeşitlerini kullanmaktalar. Siyah otomobillerin gizemi her dönemde teşkil etmeye devam edeceğe benziyor. Çok eskilerde siyah otomobiller bir cenaze arabalarında birde Amerikan otomobillerinde görülürdü. Zaman geçti renkler ortaya çıktı zevkler değişti ama yukarıda listelediğim insan gruplarının tercihleri değişmedi.

Siyah otomobil imajı çok önemli çünkü siyah korku temsilcisi bir renk. Pembe bir otomobilin içinden üst düzey bir bürokratın indiğini düşüne biliyor musunuz? Ben düşünemiyorum. Etrafınıza bir bakın siyah otomobillerin pozisyonu nasıldır. Sünnet ve düğün konvoyları haricindeki maksatlı konvoyların otomobil renkleri ne renk? Evet hemen hemen hepsi siyah.

Bu durumda trafik uygulamalarında kontrol noktalarında görev yapan trafik polisleri veya diğer polislerimiz siyah renkli otomobilleri durdurmasınlar mı verilen imaj bu mudur?  Siyah otomobiller ayrıcalıklı mı olacak? Beyaz otomobil sahipleri fakirler mi? Ne oluyoruz. Şahsımın konvoyların da ki otomobiller renkli renkli olsalar daha iyi olmaz mı?

“Sen benim babamın kim olduğunu biliyor musun?” sorusunun karşılığında “ annene sor “ diyebilen diye bilen görevli polislerin yanaklarından öpüyorum.

Sağlıcakla kalın.

TEKNİK

Silindir kapak contası

Silindir kapak contası, motor bloğu ile silindir kapağı arasında sızdırmazlık sağlayan bir motor parçasıdır. Silindir kapak contası çok fazla değişik durum ile karşı karşıya kaldığı için birçok özelliğe sahip olması gerekmektedir. Örneğin:

  • Bloktaki yağ ve su kanalları ile kapaktaki kanalların uygun biçimde karşılaşmasını sağlayarak yağın ve suyun dışarıya sızmasına engel olmalıdır.
  • Silindir ile yanma odası arasında bir tampon görevi görerek oluşan yüksek kompresyonun dışarı sızmasını engellemelidir.
  • Ayrıca yanma sonucu oluşan yüksek basınç ve sıcaklığa dirençli olmalı ve bu şartlar altında deforme olmamalıdır.

Malzemesi: Contanın basınca karşı direncini arttırmak için içine çelik tellerden örgüler yapılmaktadır. Sızdırmazlık sağlaması için de kenarlarına bakır veya alüminyum kuşaklar geçirilmektedir.

 

EYYYYYYYY KOVALAKUS

SANA ÖZEL BİR ARAÇ

Randy Ellis Design’dan Custom Jeep: 1945 

Jeep’ler, off-road kullanım için dünyamızdaki en uygun, en ‘’serseri’’ araçlardır. Raent Rods’lar da asfaltta kullanım için en havalı görünen tasarımlardan… Peki bunların ikisi bir arada nasıl görünür?

Randy Ellis Design, satış sonrası hizmetleri ve custom tasarımlarıyla ünlü bir şirket, fakat yeni projeleri 1945 Willys Jeep şirketin bu konuda yapabileceklerinin ne denli sınırsız olduğunu gözler önüne seriyor. Custom aracın gövdesi İkinci Dünya Savaşı’ndan çıkma gibi görünse de tamamen el işçiliği ile orijinaline uygun olarak fiberglastan üretilmiş.

1945 Willys Jeep Rat Rod’un kaputunun altında 3 vitesli otomatik şanzımana sahip olan 1977 Chevy 350 V8 motor bulunuyor. Özel süspansiyonları ve airbag donanımı bulunan bu Jeep zorlu yol koşulları için uygun olmasa da muhteşem göründüğü kesin net haber.

GÜLMECE

 


Bu haber 26/08/2021, Perşembe günü yayınlandı, 1357 defa görüntülendi
*