Biga yatırımlarla atağa geçti

5 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Biga’da geçtiğimiz günlerde gerçekleşen törenlerde, yatırımlar tamamlanarak hayata geçti. Tamamlanan yatırımların yanı sıra, yeni yatırımlar için temeller atıldı. Gerçekleşen törene, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’da katıldı. Biga’da gerçekleşen törende önemli açıklamalarda bulunan Grup Başkanvekili Turan, “85 milyonun beraber olduğu işi yapmak durumundayız. Söz verip de yapmadığım hiçbir iş olmadı” ifadelerini kullandı.

Geçen gün Biga’da gerçekleşen törenlerde, “Belediye Şehitlik Kompleksi, Çocuk Gündüz Bakımevi, Ağız-Diş Sağlığı Merkezi, Polis Merkezi Amirliği, Belediye Sosyal Konutları, Garnizon Şehitliği”nin açılışı ve temel atmaları yapıldı.

Gerçekleşen törenlere, Vali İlhami Aktaş, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk, Biga Kaymakam Vekili olan Lapseki Kaymakamı Fatih Çelikkaya, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, AK Partili Belediye Başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Biga’da Biga Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Biga ilçe Emniyet Müdürlüğü Polis Merkezi Amirliği Hizmet Binası temel atma töreni ile Biga Belediye’sinin Özel Biga Belediyesi Eczacı Zübeyde Aydın Çocuk Gündüz Bakımevi, Biga Güvercin Sevenler ve Yetiştiriciler Derneği açılış töreni, Biga Belediyesi Sosyal Konut projesi temel atma töreni ve Biga Belediyesi Şehitlik Sosyal tesisi açılış törenleri gerçekleştirildi.

Muhalefet ile ihanet arasında çok ince çizgi kaldı”

Muhalefetin ülkenin vazgeçilmez kıymeti olduğunu belirten Grup Başkanvekili Bülent Turan, şunları söyledi:”Muhalefet olacak daha çok çalışalım. Alternatif olacak daha iyi iş yapalım. Ancak bu topraklarda muhalefet ile ihanet arasında çok ince çizgi kaldı.

Ya sizin BBC kadar Türkiye sevginiz yok mu?”

Bakınız, Mavi Vatan, Doğu Akdeniz, Libya, Suriye, Kuzey Kıbrıs’taki sorunlar, Azerbaycan dedik hiç bir konumuzda yanımızda olmayanlar, şimdi de tuttular BBC’nin yaptığı bir haberi kendi siyasi görüşleriymiş gibi konuşmalarında, sosyal medyalarında paylaşarak karşımızda olmayı bir siyasi görev bildiler. ‘BBC o yayınladığı haberi kaldırdı, bu yanlışmış hata yapmışız’ dedi. Yetmedi; ‘Türkiye’den özür diledi’. BBC özür diledi ama bu ülkenin muhalefeti maalesef özür dilemek bir yana hala aynı ısrarı sürdürmeye devam ettiler. Ya sizin BBC kadar Türkiye sevginiz yok mu?

85 milyonun beraber olduğu işi yapmak durumundayız”

BBC kadar siyasi ahlakınız yok mu deme hakkımız var bizim. Buradan çağrıda bulunuyorum, bu ülkenin temel meselelerinde bir araya gelmeyi, milli sorunlarla bir araya gelmeyi başarma zorunluluğumuz var. Siyasi partiler, muhalefet-iktidar bu dengeler değişir dönüşür ama ülkemiz bir tane, sevdamız, derdimiz, ortak olmak durumunda. Nasıl ki biz bu mahalleye yatırım yaparken, ilçemize yatırım yaparken siyasi partinin hangisine oy verdiniz kimsiniz demiyorsak, Türkiye’nin temel meselelerinde 85 milyonun beraber olduğu işi yapmak durumundayız. Ayasofya açıldığında sevinmek hiç kimseyi iktidar yanlısı yapmaz.

Söz verip de yapmadığım hiçbir iş olmadı”

3600 ek göstergeye değinen Bülent Turan “Bizim zaten sözümüz olan bir 3600 ek gösterge meselesi vardı. Polislerimizii sağlık çalışanlarımızı ilgilendiren bir mesela. Epeyden beri bizi ilgilendiren bir mesele. Bununda bir mutabakata bağlanması hepimiz için sevindirici bir adım oldu. Ümit ediyorum meclisi açtığımızda oturacağız, hem sendikanın hem bakanlığın temsilcileri ile beraber teknik çalışmalarımızı vekillerimizle beraber yapıp o metni bir teklif hale getireceğiz. Gecikmeden de bize yakışan bir şekilde sözümüzün eri olarak yola devam edeceğiz. Şimdiye kadar söz verip de yapmadığım hiç bir iş olmadı” dedi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 26/08/2021, Perşembe günü yayınlandı, 242 defa görüntülendi
*