Kime İnanalım?

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’nin en başarılı öğrencilerinin eğitim gördükleri Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi kampüsünün yolunun haberini yapmıştık. “Bu yol yakışıyor mu?” başlığı ile kaleme aldığımız bozuk yolun haberine İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ve AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Şener Akçay yorumları ile katkıda bulundular. Müdür Yılmaz, Doğalgaz kullanımı için yolun kazıldığını ve son düzlüğe girildiğini söylerken, yolun yapılacağı bilgisini aldıklarını ifade etti. Akçay ise Çınarlı yolumuzda dün itibariyle yama bakımı bitti dedi. Yolun bitmediğinin belgelenmesi üzerine iki farklı bilgi kafaları karıştırdı.

Çanakkale’nin başarılı öğrencilerinin eğitim gördükleri Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi, Çınarlı Köyü’nde bulunan kampüste yer alıyor. Kampüse ise Dardanos sapağından gidiliyor. Yol üzerinde kaldırım ile asfalt arasındaki yapım çalışmaları ve düzensizliklerin haberini geçtiğimiz gün “Bu yol yakışıyor mu?” haberi ile kaleme aldık. Haberi yayınladığımız günün akşamında ise AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çınarlı’da bulunan kampüste incelemelerde bulundu.

“Yama bakımı bitti”

Haberi yayınladığımız gün AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Şener Akçay, haberimizin altına yorum yaparak bilgilendirmede bulundu. Akçay, “Program dahilinde 52 köyümüzün yol yama bakımlarımızı yapıyoruz. Çınarlı yolumuzda dün itibariyle yama bakımı bitti” dedi.

“Yolumuzun da yapılacağı bilgisi bize verildi”

Ardından aynı habere İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, “Köy yolunu bahsi geçen okullara doğalgaz ulaştırabilmek için biz kazdırdık. Öğrencilerimizin daha temiz bir havayı solumaları, daha konforlu bir şekilde ısınma ve sıcak su hizmetlerini alabilmeleri için. Hem hattın döşenmesinde hem bozulan yolla ilgili maliyetler konusunda İl Özel İdaresi ve AKSA bize önemli destekler sağladılar. Her iki kuruma ve gerekli ödenekleri sağlayan Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz. Şu an doğalgaz kullanımı için son aşamalar tamamlanıyor. Yolumuzun da yapılacağı bilgisi bize verildi” yorumunda bulundu.

Dün ise yolun güncel halinin fotoğraflarını çektik. Yolun sadece 50 metrelik bir bölümünün tamamlandığını ve bozukluğun devam ettiğini gözlemledik.

Ortaya çıkan farklı yorumlardan sonra ise vatandaşların kafasında “Kime inanalım?” sorusu belirdi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 25/08/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 403 defa görüntülendi
*