CHP’den rövanş

5 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’nin yakından tanıdığı bir isim olan Fevzipaşa Mahallesi Muhtarı Hacı Ramazan Işıldak’ın yeni partisi belli oldu. 2021 yılının siyasi hamlelerinden birisi olan İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder’in CHP’den AK Parti’ye geçişinin, bir anlamda CHP tarafından rövanşı alınıyor. Işıldak’a, yeni partisinde, rozetinin 16 Eylül’de takılacağı öğrenildi.

Çanakkale’nin yakından tanıdığı bir isim olan, Çanakkale Truva Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı, Fevzipaşa Mahallesi Muhtarı Hacı Ramazan Işıldak’ın yeni partisi belli oldu. Işıldak geçtiğimiz dönemlerde, AK Parti Çanakkale Milletvekili Aday Adayı da olmuştu. Ancak aradan geçen sürede, Işıldak’ın yeni partisi de belli oldu.

Geçtiğimiz gün Hacı Ramazan Işıldak ile yapmış olduğumuz görüşmede, Işıldak’ın yeni partisinin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu öğrendik. Işıldak’a, partisinin rozetinin ise 16 Eylül’de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun takması bekleniyor.

Yaşanan siyasi atak ise kulislerde, CHP rövanşı aldı yorumlarına neden oldu. 2021 yılının en büyük siyasi ataklarından birisi İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder’in, CHP’den AK Parti’ye geçişi olmuştu. Şimdi ise Işıldak’ın CHP’ye katılması, CHP’nin rövanşı olarak nitelendirildi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 25/08/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 565 defa görüntülendi
*