Birlik Zamanı

5 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Sert dilli, gergin ve agresif siyaset Çanakkale’de bir süredir rafa kalktı. AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ikili temaslarını her geçen gün arttırmaya devam ediyorlar. Grup Başkanvekili Turan ve Belediye Başkanı Gökhan, geçtiğimiz günlerde Belediyede görüşmüşlerdi. Geçtiğimiz gün ise Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi’nin açılışına, Başkan Gökhan ve Grup Başkanvekili Turan aynı araçla geldiler. Çanakkale’de birlik zamanı mı başlıyor?

Çanakkale’de sert dille siyaset bir süredir rafa kalkmış gibi gözüküyor. AK Parti ve CHP arasındaki polemik oluşturabilecek ve karşılıklı basın açıklamalarına varacak söylemler artık kullanılmıyor. Aynı zamanda AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile Belediye Başkanı Ülgür Gökhan arasında süren istişarelerde giderek siyasetin durulmasına neden oldu. İki siyasi aktör arasındaki iletişim her geçen artmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek ve Belediye Meclisi’nin AK Partili Grup Başkanvekili Esra Yüksel, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a ziyarette bulunmuştu. Karşılıklı istişarelerin yapıldığı görüşme sonrası, hem Başkan Gökhan hem de Grup Başkanvekili Turan, karşılıklı kentin sorunları ile ilgili istişarelerde bulunduk ifadelerini kullanmışlardı.

Çanakkale’nin sorunlarının çözümü noktasında, iki siyasi aktörün iletişiminin artması kentte olumlu karşılandı.

Öte yandan geçtiğimiz gün Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi’nin açılışı gerçekleşti. Açılışa hem Grup Başkanvekili Turan hem de Belediye Başkanı Gökhan’da katıldı. Ayrıca açılışa Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın, Grup Başkanvekili Turan’ın makam aracı ile geldiği görüldü. Kısa süreli şaşkınlığa neden olan bu hareket sonrasında, Çanakkale kamuoyunda artık “Birlik zamanı mı?” soruları sorulmaya başlandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 25/08/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 410 defa görüntülendi
*