“1 yıl içerisinde seçim bekliyoruz”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde, ilk defa Roman Milletvekili Cumhuriyet Halk Partisi’nden seçilmişti. CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, bir takım temaslarda bulunmak üzere Çanakkale’ye geldi. Gazetemize ziyarette bulunan Purçu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. “Biz yarın seçim olacakmış gibi her gün sahalardayız” diyen Purçu, “Mutlaka bir yıl içerisinde seçim bekliyoruz” dedi.

Cumhuriyet tarihinin ilk Roman Milletvekili, CHP İzmir vekili Özcan Purçu, Çanakkale’ye geldi. Roman dernekleri ve federasyon ile Fevzipaşa Mahallesi’nde temaslarda bulunan Purçu, CHP İl Başkanlığı ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’da ziyarette bulundu. Gazetemizi de ziyaret eden Milletvekili Purçu gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

“Mahallelerimizde, köylerimizde çalışmaya başladık”

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, “Biz yarın seçim olacakmış gibi her gün sahalardayız. Bugün Çanakkale’yiz. Çanakkale’deki roman dernekleri ve federasyonlarımızın temsilcilerini ziyaret ettik. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı’nı ziyaret ettik. Hem roman vatandaşlarımızın hem derneklerimizin sorunlarını başkanlarımıza ilettik hem de seçim çalışmasına başladık. Erken seçim bekliyoruz. Neye göre hazırlıklı olacağız, onları masaya yatırıyoruz. Hızlı bir şekilde mahallelerimizde, köylerimizde çalışmaya başladık.

“Cumhuriyet tarihinde ilk defa Cumhuriyet Halk Partisi bunu başardı”

Özel olarak bir alt kimliğimiz var. Roman olduğumuzdan dolayı, sorunları Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde dillendiriyoruz. Bu sebepten ötürü görevlendirildik. Cumhuriyet tarihinde ilk defa Cumhuriyet Halk Partisi bunu başardı. Roman vatandaşlarımızın sorunları var dedi. Bununda mecliste dillendirilmesi lazım dendi. Böyle bir hamle yapıldı ve tarihi bir hamle oldu.

“Oy oranımız artıyor”

Gittikçe Roman vatandaşların bu hamle karşısında destekleri artıyor. Oy oranımız artıyor. Sorunlarımızı eskiden kimseye anlatamazdık. Çözüm bulunamazdı. Şimdi, en ufak bir sorunumuzu ilgili kişilere aktarıyoruz. Kimliğimiz de gittikçe oturuyor.

“Bu seçimler artık parti seçimi değil, ülkenin seçimidir”

Bu seçimler artık parti seçimi değil, ülkenin seçimidir. Vatanımızın seçimidir. Erken seçim olursa mutlaka iktidar değişimi olacak. Bu iktidarın artık ülkeyi yönetmediği gözler önündedir. Seller, depremler, ülkenin bu tür afetlere hiç hazır olmadığı, iktidar tarafında da hiç önemsenmediği ortaya çıktı. Ülkenin ekonomik durumu belli… Gençlerin, emeklilerin, yaşlıların, işçilerin durumu belli… Demokrasi konusunda ciddi bir sıkıntı yaşıyoruz. İlk seçimde iktidarın değişeceğini onlarda biliyor. Millet İttifakı’nın iktidar olacağını onlarda biliyor. Mutlaka bir yıl içerisinde seçim bekliyoruz. Bu seçim olmalı” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 25/08/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 264 defa görüntülendi
*