Çanakkale yeni tesislerine kavuştu

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, geçtiğimiz gün Merkez’de bir dizi programa katıldı. Grup Başkanvekili Turan, Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi Kampüsü, AFAD ve İtfaiye’ye ziyarette bulundu. Bir dizi temasta bulunan Turan, yeni tesislerde hem incelemelerde bulundu hem eksiklikleri ve giderilmesi gerekenleri tespit etti.

Çanakkale’nin seçkin öğrencilerinin eğitim gördükleri Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi’ni içine alan kampüs düzenlendi ve yenilendi. Kampüs yeni görünümüne sahip olurken, kampüsün imkanları arttı alan genişledi ve düzenlendi.

Kampüsün yanı sıra, Kayserili Ahmet Paşa Caddesi üzerinde, kordon boyunda yetersiz bir binada yıllarca hizmet veren AFAD ise yeni yerine taşındı. 112 Merkezi’nin ve İtfaiye Müdürlüğü’nün hemen yanı başında yer alan yeni tesis işlevselliği ile dikkat çekti. Toplantı salonu, arşiv ve teknik ekipman odaları ile dikkat çeken AFAD binasında, ekipmanlar ise ilgi gördü. Tepeden tırnağa birçok ekipmana sahip olan AFAD’ın gereçleri, düzenli bir şekilde odalarda yerlerini aldı.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan dün bir dizi ziyarette bulundu. Turan, öncelikle Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi kampüsünü ziyaret etti. Öğrencilerle bir araya gelen Turan, öğrencilerin beklentilerini ve taleplerini de dinledi.

Kampüs ziyareti sonrasında durak AFAD İl Müdürlüğü oldu. Yeni yerine taşınan AFAD, yerine incelendi ve bina tamamen gözlemlendi. Turan, AFAD İl Müdürlüğü yanında bulunan Çanakkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü de ziyaret etmeyi ihmal etmedi.

Gerçekleşen programlara, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile birlikte AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Vali Yardımcısı Abdullah Köklü, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Çanakkale Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz’da katıldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 24/08/2021, Salı günü yayınlandı, 373 defa görüntülendi
*