Yaraları öğrenciler saracak

Türkiye’de başta esnaflar olmak üzere tüm sektörler pandemi sürecinde büyük yara aldılar. Esnafın özellikle son dönemde ise gözü kulağı okulların açılıp açılmayacağı haberlerine kitlenmişti. Geçtiğimiz günlerde, müjdeli haber geldi ve üniversitelerin açılacağı ifade edildi. Çanakkale esnaf, üniversite öğrencilerini dört gözle bekler hale gelirken, konuyla ilgili Esnaf Odası Birlik Başkanı Ünal Özcan ile röportaj gerçekleştirdik. Başkan Özcan, “Bu sıkıntılı dönemden sonra öğrencilerimizin şehrimize büyük katkı getireceklerini bekliyoruz” dedi.

Çanakkale’de esnaf pandeminin açtığı yaraları sarmak için dört gözle öğrencileri bekliyor. Öğrenciler şehir ekonomisin bel kemiğini oluştururken, Çanakkale’de Ekim ayından sonra ekonomik hareketliliğin başlayacağı öngörülüyor.

Konuyla ilgili Esnaf Odası Birlik Başkanı Ünal Özcan ile röportaj gerçekleştirdik. Başkan Özcan, esnafın öğrencileri beklediğini bir kez daha kamuoyuna duyurmuş oldu.

Esnaf Odası Birlik Başkanı Ünal Özcan, “Esnaf ve sanatkarın gerçekten bu şehirde olmazsa olmazı, nakit akışında her türlü sektörde, gıdadan ulaşıma, emlaktan giyim kuşama öğrencinin bize verdiği müthiş bir katkı var. Devamlı ilimizdeki öğrenci artışı üzerine koyarak ilerliyor.

Geçen dönem bu sıkıntıyı çok büyük çektik. Üniversite konseyinin alacağı kararı dört gözle bekledik. Şimdi de Sayın Cumhurbaşkanımızın okulların her şartta açılacağı haberi bizleri memnun etti. Pcr testi ve aşı konusunun öne çıkarılacağı ama eğitime ara verilmeyeceği müjdesi bizleri sevindirdi. Esnaf öğrencileri dört gözle bekliyor.

Okulların  kapalı olduğu dönemde şehir içi ulaşım bile yüzde 20 seviyesine inmişti. Şu anda mesela üniversite ile birlikte Milli Eğitim ihaleleri başlıyor. Esnaf bunu bile dört gözle bekliyor. Öğrencilerimizin bu sıkıntılı dönemden sonra şehrimize büyük katkı getireceklerine yürekten inanıyorum” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 23/08/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 387 defa görüntülendi
*