Turan erken seçim kapısını kapattı

5 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Türkiye’nin uzun süredir gündeminde bulunan erken seçim iddiaları, siyaseti hareketlendirmeye devam ediyor. Tüm partiler, saha çalışmalarına ve ziyaretlere hız verirken, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, erken seçimle ilgili konuştu. Turan, “Son 3 yılı, seçimsiz dönemi hizmet yılı olarak değerlendirme istiyoruz” dedi.

Son aylarda, tüm siyasi partiler saha çalışmalarına hız verdiler. İl Başkanları, toplumsal olaylarla ilgili değerlendirmelerde bulunurlarken, teşkilatlar ise esnaf ziyaretleri başta olmak üzere temaslarda bulunmaya devam ediyorlar. Siyaset hareketlenirken, ülkenin öncelikli gündem maddelerinden birisi ise erken seçim oldu.

Ekonomik kriz, pandemi yönetimi, yüksek enflasyon, işsizlik, yangın ve sel felaketleri, can kayıpları, göç sorunu ana muhalefet tarafından her platformda en çok dillendirilen sorunların başında geliyor.

Öte yandan, AK Parti ise erken seçimin olmayacağını ve bu seçimsiz dönemin hizmet yılı olduğunu belirtiyor.

Geçtiğimiz gün İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder’e ziyarette bulunan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, erken seçim ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Derdimiz polemik yapmak değil”

Turan yapmış olduğu açıklamada, “Köylerimizin sorunları başta olmak üzere, şehrimizin temel meselelerini değerlendireceğiz. Son 3 yılı, seçimsiz dönemi hizmet yılı olarak değerlendirmek istiyoruz. Derdimiz, polemik yapmak, kavga yapmak değil; tam aksine son 2 yılda polemikten, kavgadan, gerginlikten beslenen insanlara ‘iş nasıl yapılırmış, hizmet nasıl yapılırmış’, ‘devlet adamlığı nasıl olurmuş’ bunu göstermek” dedi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 23/08/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 284 defa görüntülendi
*