Kadırga’da Moğollar rüzgârı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Moğollar Cumartesi gecesi “Assos Müzik Festivali” kapsamında Kadırga Koyu’nda sahne aldı.

Ayvacık Belediyesi organizasyonunda ve Efes Pilsen sponsorluğunda düzenlenen etkinlik ilk kez yapıldığı için ücretsiz olarak gerçekleştirildi. Ayvacık halkı ve Kadırga Koyu’nun misafirleri rüzgâra rağmen Moğollar’a büyük ilgi gösterdi. Moğollar grubu da Kadırga Rüzgarı’ndan nasibini aldı. Konser sırasında grup üyeler rüzgâr nedeniyle kurulum esnasındaki ne kadar zorlandıklarından bahsetti.

Gitar ve bağlamada Cahit Berkay, bas gitarda Taner Öngür, klavyede Serhat Ersöz, davulda Kemal Küçükbakkal ve vokalde Emrah Karaca’nın yer aldığı grubun üyeleri, grup arkadaşları Kemal Küçükbakkal’ın doğum gününü de Kadırga Koyu’nda ki konserde kutladı. Cahit Berkay’ın grup üyelerini tanıttığı esnada sahneye sürpriz biçimde pasta geldi.

“Sizlerin bu sıcakkanlılığı içimizi ısıttı”

Konser sonrası sahnede kısa bir konuşma yapan Ayvacık Belediye başkanı Mesut Bayram şunları söyledi; “Hepiniz bu akşam muhteşemdiniz, tabi usta insanlar olunca… Onların müzikleriyle büyüdük. Assos’ta daha önce çalıştığım yerde her akşam Cahit Berkay müzikleri vardı. Klasiktir hiç şaşmaz akşam müziği Cahit Berkay müziğidir. Ben onlarla büyümüş bir arkadaşınız olarak kendisiyle ve ekip arkadaşlarıyla tanışmaktan büyük mutluluk duydum.” diyerek sponsorlara da teşekkür etti. Ayrıca Başkan Bayram Cahit Berkay’a; “Rüzgar gerçekten sert Allah kolaylık versin. Ama sizlerin bu sıcakkanlılığı içimizi ısıttı.” dedi.

Konser, Başkan Bayramın Moğollar Grubu’na plaket takdiminin ardından Moğollar Grubu’nun son şarkı olarak ikinci kez “Dinleyiverin Gari” parçasını çalması ve kalabalığın coşkusu ile son buldu.

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 23/08/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 281 defa görüntülendi
*