Halk Bahçesi adeta cankurtaran

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Merkez’in en yeşillik alanı olan ve kentlilerin nefes almak için yoğun bir şekilde kullandıkları Halk Bahçesi, özellikle sıcak günlerde cankurtaran olmaya devam ediyor.

Giderek betonlaşan ve imara açılan alanları ile büyümeye başlayan Çanakkale’de, yıllardır yeşilliğin değişmeyen adresi Halk Bahçesi olmaya devam ediyor. Fotoğraf çekimleri, arkadaş buluşmaları, festival etkinlikleri ve birbirinden farklı birçok organizasyonun yapıldığı bahçe, doğal görünümü ve ağaçlık yapısı ile cankurtaran işlevi görüyor. Evlerde durmanın bir hayli zorlaştığı geçtiğimiz hafta da, sıcaklardan bunalan kentliler sabah akşam soluğu Halk Bahçesi’nde aldılar.

Özellikle bahçe içerisinde geçtiğimiz sene açılan tuvalet vatandaşlar tarafından takdir görürken, Halk Bahçesi, Çanakkale Merkez’in tam anlamıyla şehirden kaçış alanı olarak tam ortada durmaya devam ediyor. Son günlerde havaların serinlemesi ile birlikte, vatandaşların özellikle akşam saatlerinde de bahçede uyudukları ve sonrasında evlerine gittikleri gözlendi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 22/08/2021, Pazar günü yayınlandı, 381 defa görüntülendi
*