Manzarayı bozuyor diye ağaç kestiler

5 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Adliyesi arkasında bulunan Hilal Evleri’ndeki bir villada ikamet eden kişilerce villanın manzarasını kapattığı gerekçesiyle ağaçlar izinsiz biçimde kesilmek istendiği iddia edildi. Aynı bölgede yer alan Begonvil Sitesi sakinleri tarafından bu kişilerin uyarılarak alandan uzaklaşmaları sağlandığı öğrenildi.

Geçtiğimiz gün Begonvil Sitesi sakinleri sıra dışı bir olaya tanıklık etti. İddiaya göre; ağaçlık alanın arkasında Hilal Evleri’ndeki bir villada ikamet eden kişilerce villanın manzarasını kapattığı gerekçesiyle ağaçlar izinsiz biçimde kesilmek istendi. Çanakkale Adliyesi arkasında yer alan aynı bölgede bulunan Begonvil Sitesi sakinleri hemen bu kişileri uyararak Jandarma ve Orman Bölge Müdürlüğü’ne ihbarda bulundu.

Begonvil Sitesi sakinlerinden bir kişi tarafından ağaç kesen kişilere izinlerinin olup olmadığı sorulunca alanı terk ettikleri iddia edildi. Yine aynı kişi şikâyet ettikleri kurumlardan kimsenin gelmediği iddiasıyla yetkililerin ormana girişlerin yasak olduğu bu dönemde konuya duyarsız kalmalarından yakındı.

Özlem Kavuklu

 


Bu haber 21/08/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 457 defa görüntülendi
*