Marmaris görevi tamamlandı

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Marmaris’te meydana gelen yardımlarda canımızdan can giderken, hızlı bir şekilde bölgeye intikal eden Çanakkale ekipleri de bölgede çalışmalarda bulundular. Marmaris’e destek amacıyla bölgeye giden 2 ambulans ve 2 UMKE timi görevlerini tamamladılar.

Çanakkale’den Marmaris yangın bölgesine, afet yaşandığı günlerde destek gitmişti. 2 ambulans ve 2 UMKE timi bölgede yürütülen çalışmalara destek olmuşlar ve o günlerde bölgede bulunmuşlardı. Yangın felaketinin sona ermesinin ardından Çanakkale ekibi de görevini tamamladı. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili sosyal medyadan bilgilendirmede bulunuldu.

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede, “Muğla’nın Marmaris ilçesinde 28 Temmuz 2021 günü saat 13.10’da Armutalan Mahallesi’nde başlayan orman yangını Marmaris’e bağlı 30 kilometre mesafedeki Hisarönü Mahallesi ve kilometrelerce alana yayıldı. Bölgeye 02 Ağustos’ta Çanakkale 112, 2 adet acil yardım ambulansı ve 2 adet UMKE timi ile destek ekipleri Afet bölgesinde üstün gayret ve çalışma ile görevlerini tamamladılar” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 20/08/2021, Cuma günü yayınlandı, 324 defa görüntülendi
*