7 bin 160 adet doldurulmuş sigara ele geçirildi

5 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce 7 bin 160 adet doldurulmuş sigara, 75 paket gümrük kaçağı sigara sarma kâğıdı, 1 adet üzerinde kabartma bulunan tarihi eser niteliği taşıyan sikke ele geçirildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce il genelinde Kaçakçılık Suçları ve Tarihi Eser Kaçakçılığına yönelik suçların önlenmesine yönelik çalışmalar kapsamında B.K ve H.B isimli şahısların ikamet, iş yeri, müştemilatı ve aracında yapılan aramalar sonucu toplamda 7 bin 160 adet doldurulmuş sigara, 75 paket gümrük kaçağı sigara sarma kâğıdı, 1 adet üzerinde kabartma bulunan tarihi eser niteliği taşıyan sikke ele geçirildi.

Ayrıca şahısların ikamet, iş yeri ve müştemilatında yapılan aramalarda toplamda 68 kilogram sarmalık kıyılmış tütün bulunarak idari yaptırım için İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne teslim edildi.

Cumhuriyet Savcısının talimatına istinaden B.K ve H.B isimli şahıslara Gümrük Kaçakçılığı suçundan adli işlem yapılırken H.B isimli şahsa ayrıca Tarihi Eser Kaçakçılığı hakkında Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na muhalefet suçundan da adli işlem yapıldı.

İşlemlerinin ardından şüpheli şahıslar Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden salıverildi.

Haber Merkezi


Bu haber 20/08/2021, Cuma günü yayınlandı, 352 defa görüntülendi
*