Ertürk Paşa’dan Gazete’mize ziyaret

5 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Emekli Tuğamiral Türker Ertürk adaylık tanıtım turları kapsamında Çanakkale’ye geldi. Ertürk, Gazete’mizi de ziyaret ederek adaylık süreci le ilgili bilgi verdi.

Emekli Tuğamiral Türker Ertürk şunları söyledi; “Biliyorsunuz ben ADD Genel Başkanlığı için adayım, bu kapsamda çalışmalarımızı epeydir sürdürüyorum pandemi yasakları nedeniyle daha çok dijital ortamda çalışmalarımızı yapıyorduk ama daha sonra Türkiye’yi dolaşmaya başladık. Epeyce dolaştık örneğin Karadeniz Bölgesi’ni, Trakya’yı, Marmara Bölgesi’nin bir bölümünü, Ege Bölgesi’nin Güney’ini tamamladık, bu sefer de Kuzey Ege Turu’nu yapıyoruz, şu anda son durak olan Çanakkale’deyiz. Çanakkale çok iyi bildiğim bir yer denizci geçmişim olduğu için çokça geldiğim çokça iklimini, havasını teneffüs ettiğim bir yer. Tekrar burada Çanakkale’de sizlerle beraber olmak benim için gerçekten büyük mutluluk ve bu yörenin tüm şubelerini Çanakkale’de topladık ve niçin genel başkan adayıyım, eğer seçimi kazanırsam ne yapacağım bunları anlatmaya çalıştım. İyi duygularla ayrılıyorum ve önümüzdeki günlerde de çalışmalara devam edeceğiz. Örneğin 21’inde Hacıbektaş’ta olacağım, Hacıbektaş şenliklerine katılacağım ve Nevşehir Bölgesini, daha sonra Kayserinin şubelerini dolaşacağım. Faaliyetlerimiz bu şekilde yoğun olarak devam ediyor. Örneğin Sivas Kongresi’nin yapıldığı gün 4 Eylül’de Sivas’ta olacağım, 7 Eylül’de Ankara’da olacağım, 9 Eylül’de tabii ki Türkiye’nin kurtuluşu için düşmanın, emperyalistlerin, işbirlikçilerin denize döküldüğü 9 Eylül’de de İzmir’de olacağım, bu kapsamda faaliyetlerimiz devam edecek. 25-26 Eylül tarihlerinde de Ankara’da ODTÜ’de seçimimiz var. Şimdiden diğer adaylara başarılar diliyorum. Kim kazanırsa kazansın ADD, kim kazanırsa kazansın Türkiye Cumhuriyeti kazansın diyorum.

“Türk Toplumu’nu da hak ettiği yere getirmek lazım”

Son yıllarda ADD’nin toplumda görünürlüğü, faaliyetleri ve mücadelesi gerçekten düşmüş durumda. Buna yeni bir ivme kazandırmak, enerjilendirmek ve Türk Toplumu’nu da hak ettiği yere getirmek lazım.

Bunun da ötesinde Türkiye bugün felakete sürükleniyor yani bunu elini vicdanına koyan ve aklı çalışan herkes anlayabilecek durumda. Örneğin bugünlerde yaşadığımız en büyük tehdit kontrolsüz düzensiz bir göç var. Bu göç işte bugün Afganistandan kaynaklı, daha önce Suriye kaynaklıydı ve daha önce de Irak kaynaklıydı. Bu esasında emperyalist bir projenin ürünü. Kontrolsüz göç ülkemizin demografik yapısına, toplumsal dokusuna tahribat yaratıyor ve ekonomimizi bozuyor, işsizlik yaratıyor ve ister istemez göç alan bölgelerde bir radikalleşme söz konusu hatta şu örneği de vermek istiyorum; biliyorsunuz Taliban hangi iklimde neşet etti. Afganistandan Pakistana göç eden bu göç ikliminde neşet etti. Bunun anlamı şu: eğer biz bu düzeni devam ettirmeye devam edersek ve buraya dur demezsek bu göç dalgası devam ederse bu ister istemez Türkiye de yabancı ayrımcılığını yabancı düşmanlığını ve bunların arasında da radikalleşmeye götürecek yeni Talibanların çıkacağı iklimi yaratmış olacağız kendi elimizle. Ve yine üzücü ki; bugün Türkiye sınırları adeta yolgeçen hanı haline gelmiştir. Bu duruma dur demek lazım.

“Bunun için mücadele ediyoruz”

İşte bu bizim aynı zamanda ulus devlet yapımıza, ulus kimliğimize düşman bir faaliyet hatta Türkiye’nin bugün bundan daha büyük tehdidi yok. Bugün ADD bu konuda fikir beyan etmeyecek toplumun önünde olup topluma bir aydınlatma yapmayacak da ne zaman yapacak? Bunun için varız, bunun için mücadele ediyoruz. Ben zaten 2010 yılında istifa ederek mesleğimden ayrılmıştım. O gün bugündür mücadele ediyordum. Şimdi bu mücadeleyi ADD çatısı altına taşımaya çalışıyorum, umarım başarırız. Faaliyetlerimiz bu şekilde devam edecek.” dedi.

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 19/08/2021, Perşembe günü yayınlandı, 302 defa görüntülendi
*