“Dünyanın en cömert ülkesi olmanın gururunu yaşıyoruz”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı, İnsan Hakları Birimi 19 Ağustos Dünya İnsani Yardım Günü dolayısla bir mesaj yayınladı.

Yüzlerde tebessüm sofralarda aş olabilmenin önemine dikkat çeken AK Parti İnsan Hakları Birim Başkanı Gülsüm Üstün yayınladığı mesajında “Ülkemiz için ayrı bir anlam taşıyan Dünya İnsani Yardım Günü’nde TİKA, AFAD, Kızılay gibi kurumlarımız ve STK’larımızın gayretleriyle dünyanın en cömert ülkesi olmanın gururunu yaşıyoruz.

Türkiye, insani yardımlarda dünyanın zirvesinde

Türkiye, insani yardımlarda dünyanın zirvesinde. Somali’den Filistin’e, Suriye’den Yemen’e birçok ülkeye yardım eli uzatan bir Türkiye var. Dünyanın en cömert ülkesi olma gururu ile öncül verilere göre acil ve insani yardım alanındaki lider konumumuzu sürdürüyoruz.

İnsanlığa umut Türkiye olarak, yeryüzündeki tüm sorunların barış ve kardeşlik içinde çözülmesi gayreti ve Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdogan liderliğinde Türkiye, dünyada adaletin, barışın, hak ve özgürlüklerin savunucusu olmayı sürdürürken mazlum coğrafyaların ve mağdurların yanında yer almaya da devam edecektir.

Dünyanın vicdanı, merhamet eli Türkiye’dir.

Dünyanın vicdanı, merhamet eli Türkiye’dir. Renk, dil, din ayırmaksızın Dünya İnsani Yardım Günü’nün insanlığın mutlu yarınları için farkındalık oluşturmasını temenni ediyor, Dünyanın dört bir yanında mazlum gönüllerin yanında olmak için gecesini gündüzüne katarak çalışan tüm yardım gönüllerinin 19 Ağustos Dünya İnsani Yardım Gününü Kutluyoruz. “ dedi.

Haber Merkezi

 


Bu haber 19/08/2021, Perşembe günü yayınlandı, 400 defa görüntülendi
*