Çan Kale Spor 2.Lig’den devam ediyor

5 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Önce Kadınlar 1.Ligi’nde, daha sonrasında ise Sultanlar Ligi’nde mücadele eden Çan Gençlik Kale Spor, geçtiğimiz sene başarılı performansların altına imza atmıştı. Kulüp daha sonrasında yarışma hakkını Muratpaşa Belediyespor’a devretmişti. Kale Spor Kulübü tarafından yapılan kamuoyu bilgilendirmesinde, altyapı ile yola devam edileceği ve Kadınlar Voleybol 2.Ligi’nde mücadele edileceği belirtildi.

Çan Gençlik Kale Spor Kulübü Yönetim Kurulu tarafından yapılan kamuoyu bilgilendirmesinde, “Değerli hemşehrilerimiz, saygıdeğer sporseverler,

Bilindiği gibi Çan’ımızın voleybol kulübü olan Çan Gençlik Kale Spor, yıllardır süren mücadelelerin akabinde siz değerli taraftarlarımızın da desteğiyle olağanüstü başarılar elde ederek dünya yıldızlarının yer aldığı Misli.com Sultanlar Ligi’ne çıkarak ilçemizin adını Türk voleybolunun en üst liginde temsil etme başarısı göstermiştir. Ancak burada kalıcı olamayarak bir alt lig olan 1. Lig’e düşmüştür. Gelinen noktada yönetim kurulumuz, teknik ekibimiz ve mali olarak takımımıza destek olan kişi ve kurumlarca yapılan değerlendirmelerde; kulübümüzün mali dengesinin daha sağlıklı hale getirilmesi amacıyla, yönetim kurulumuzca takımımızın 1. Lig’deki yarışma hakkının devri konusunda karar alınmış olup, bu doğrultuda Muratpaşa Belediyespor ile devir sözleşmesi imzalanmıştır.

Kulübümüz bundan sonraki süreçte mali disiplin ve hedeflerinden taviz vermeden, özellikle bölgemiz gençlerini her türlü kötü alışkanlıklardan korumak; sağlıklı, mutlu ve başarılı bir gençlik yetiştirmek, yetenekli gençlerimizi Türk voleyboluna kazandırmak amacıyla spora teşvik ederek altyapısını güçlendirmeyi ve bu doğrultuda hem maddi hem de sportif faaliyetler anlamında sürdürülebilir ve istikrarlı bir büyümeyi hedeflemektedir. Bu hedefler doğrultusunda şehrimizin takımı Çan Gençlik Kale Spor Kulübü 2021-2022 Voleybol Sezonunda Türkiye Kadınlar Voleybol 2.Liginde mücadele edecektir. İnanıyoruz ki zamanla birlikte büyüttüğümüz kulübümüzü, alt yapısındaki şehrimizin çocuklarıyla geliştirip başarıya ulaşacağız.

Siz kıymetli hemşehrilerimize ve spor dostlarımıza verdiği özverili destekler için teşekkür ederiz” açıklamasında bulunuldu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 19/08/2021, Perşembe günü yayınlandı, 233 defa görüntülendi
*