“Gündemimiz Yerel Seçim değil Genel Seçim”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İYİ Parti’nin Ülgür Gökhan’ın yeniden Belediye Başkan Adayı olması halinde destek vermeyeceğine yönelik çıkan söylentilerle ilgili Belediye Başkanı Ülgür Gökhan basın açıklamasında bulundu. Açıklamasında Başkan Gökhan defaatle şu cümleyi yineledi: “Gündemimiz Yerel Seçim değil Genel Seçimdir”.

Dün CHP İl Örgütü tarafından Merkez İlçe Binası’nda, İl Başkanı Metin Ümit Ural, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Başkan Yardımcıları, İlçe Yöneticileri, Kadın Kolları Başkanı ve Gençlik Kolları Başkanı ile üyelerin katımıyla gerçekleştirilen basın açıklamasında Belediye Başkanı Ülgür Gökhan defalarca vurgulayarak “Gündemimiz Yerel Seçim değil Genel Seçimdir” dedi.

Başkan Gökhan’ın bu konudaki açıklaması şu şekilde; “İlk işimiz önümüzdeki Genel Seçimlere hazırlanmaktır, konumuz Yerel Seçim değildir. Cumhuriyet Halk Partisi, özellikle Çanakkale Belediyesi’ndeki siyasi grup olarak hedefimiz önümüzdeki Genel Seçimdir. Genel Seçimdeki Millet İttifakı’nın başarıya ulaşmasıdır ve parlamenter sisteme geçmek için Partimize ve Millet İttifakı’na destek vermek için çaba göstermektir. Ondan sonra yerel seçimlere bakarız. Kim aday olur o örgütün bileceği iştir. Ona da zamanı gelince bakarız.

Dolayısıyla biz diğer belediye başkanı arkadaşlarımızla da aynı paralelde düşünüyoruz. Hedefimiz, tabi öncelikle büyük şehirlerde, önümüzdeki Genel Seçimlerde partimize ve Millet İttifakına ne kadar ne şekilde katkımız olabileceği noktasında düşünmek. Bundan böyle Çanakkale’de Parti içi dedikodularda yer almayacağımızı, Çanakkale Belediyesi Başkan ve Başkan Yardımcıları olarak ifade etmek istiyorum.

“Çanakkale örgütü başka örgütlere benzemez”

Yerelde aday olmamla ilgili konuya, partimin dışında kimse karar veremez, ister destek ol ister olma. Cumhuriyet Halk Partisi Örgütü dışında kimse karar veremez. Sonucunu da Çanakkale Halkı belirler. Bu güne kadar böyle olmuştur, bugünden sonra da böyle olacaktır. Çünkü Çanakkale örgütü başka örgütlere benzemez. Aktif bir örgüttür ve bu örgütün talepleri yadsınamaz. Geçtiğimiz seçimde ön seçim yoksa yokum dedi. Bakın siyasette sonuçlar önemlidir arkadaşlar. Sonuç ne oldu? Büyük başarı oldu. Niye? Çünkü bütün örgüt sahiplendi. Kendi seçtiği adaylar seçime girdi. Bu daha önce de olmuştu. Daha önce de görmüştük ve siyasetin doğrusu budur.

“Bu Genel Seçim ülke için çok önemli”

Tekrar söylüyorum önümüzdeki konu Yerel Seçim değil önümüzdeki konu, gündem Genel Seçim.  Bırak kim aday olacaksa olsun. Allah Kerim, kim öle kim kala o zamana kadar. Hep söylüyorum belediye olarak biz şu an Çanakkale halkına borcumuzu ödüyoruz. Daha ödemedik. 2 buçuk sene geçti vaatlerimizin bir kısmını gerçekleştirdik daha geri kalanı var. 2 buçuk sene varken bunlar konuşulmaz. Ama önümüzdeki Genel Seçimin her an olma ihtimali var ve bu Genel Seçim ülke için çok önemli. Burada Cumhuriyet Halk Partisi birindi parti olmak zorundadır.

“2 tane CHP, 1 tane İYİ Parti, 1 tane de AK Parti”

Burada sonuçlar şöyle olmalıdır. 2 tane CHP, 1 tane İYİ Parti, 1 tane de AK Parti elbette ki alacaktır. Bu kompozisyon Çanakkale’de olmazsa, Türkiye’de diğer illerde de buna benzer başarılar elde edilemezse o zaman TBMM’de anayasayı değiştirecek çoğunluğu elde edemeyiz.

Burada birinci parti olup CHP’nin Çanakkale’de 2 tane hatta mümkünse AK Partiyi sıfırlayıp 3 tane milletvekili çıkarmamız şart.” dedi.

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 18/08/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 272 defa görüntülendi
*