Tavaklı neden yanıyor?

5 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ezine’nin turistik sahil bölgesi, cennet köşesi Tavaklı günlerdir yanıyor. Bölgede gece-gündüz çıkan yangınlar bölge halkını artık isyan ettirecek düzeye gelirken, bölgede Jandarmanın da nöbet tuttuğu öğrenildi. Nöbete rağmen, bölgede çıkan yangınların bir türlü önüne geçilemiyor. Çanakkaleliler yetkililerden açıklama bekliyor.

Çanakkale’nin bakir tatil cenneti Tavaklı, günlerdir yangınlarla mücadele ediyor. Bölgede çıkan yangınlarda sayı 7’yi bulurken, gece-gündüz bölgede hareketlilik devam ediyor. Tavaklı sakinleri yangınlarla canla başla mücadele ederlerken, bölgede adeta teyakkuza geçildi.

Gençler başta olmak üzere, alanda Jandarmanın da nöbet tuttuğu belirtildi. Nöbete rağmen, geçtiğimiz gün öğle saatlerinde çıkan yangına karadan ve havadan müdahale edilirken, gece saatlerinde bir yangın daha çıktı. Kamuoyunun yetkililer tarafından bilgilendirilmesini isteyen Çanakkaleliler yerleşim yerlerine yangının sıçrama ihtimalinden ötürü tedirgin ve sürekli çıkan yangın konusunda endişeliler. Tavaklı ısrarla neden yanıyor?

Tunahan Ünsal


Bu haber 16/08/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 514 defa görüntülendi
*