“Önümüzü net göremiyoruz”

Geçtiğimiz sene Çanakkale, turizm popülasyonu olarak hareketli bir sezon geçirmişti. Pandemi sürecinde, Kuzey Ege ve Çanakkale izole yapısı ve bakir koyları ile turizmden verim alabilmişti. Kolin Hotel Genel Müdürü ve Türkiye Otelciler Birliği Çanakkale Temsilcisi Mehmet Satar ile 2021 turizm sezonunu konuştuk. Satar, Kuzey Ege bu sene de revaçta derken, en büyük olumsuzluğun son dakika alışkanlığı olduğunu belirtti. Önümüzü net göremiyoruz diyen Satar, her şeye rağmen gidişattan memnunuz dedi.

Turizm sektörü, pandemi sürecinde ciddi bir darbe almış ve faaliyetler tam anlamıyla durmuştu. Geçtiğimiz sene yaz aylarında normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte, hareketlilik artmış ve Çanakkale turizm popülasyonunu üst noktaya taşımıştı. Özellikle Gökçeada ve Bozcaada hareketli bir sezon geçirmiş ve beklentiler karşılanmıştı.

Bu sene de normalleşme sürecinin başlaması ve akabinde 9 günlük bayram tatili, yoğunluğu arttırdı. Çanakkale başta yerli turistler olmak üzere, Bulgaristan, Romanya, Ukrayna gibi ülkelerden gelen yabancı turistleri ağırlıyor. Assos antik limanın kapalı olmasına rağmen, bu sezonda turizmde beklenti karşılanıyor.

Kolin Hotel Genel Müdürü ve Türkiye Otelciler Birliği Çanakkale Temsilcisi Mehmet Satar ile 2021 yaz sezonunda, Çanakkale turizmini konuştuk. Satar aslında bir iyi bir de kötü haber verdi. İyi haber, beklentinin karşılandığı ve bölgenin revaçta olduğu… Kötü haber ise her şeyin son dakika olmasından ötürü turizmcilerin önlerini görememeleri…

“Kuzey Ege bu sene de revaçta”

Kolin Hotel Genel Müdürü ve Türkiye Otelciler Birliği Çanakkale Temsilcisi Mehmet Satar, “Kuzey Ege bu sene de revaçta. Biz bu aralar, gerçek anlamda beklentilerimizin ötesinde bir talep ile karşı karşıyayız. Geçen seneki gibi bir durum söz konusu diyebiliriz. 2020 yaz sezonundaki gibi bir döneme girdik.

“Her şey son dakika oluyor”

Yalnız, her şey son dakika olduğu için mesela 100 oda iken, 50 oda aynı anda akşam rezervasyon olabiliyor. Önümüzü net göremiyoruz. Her şeye rağmen gidişattan memnunuz” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 16/08/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 547 defa görüntülendi
*