Ön sıra çocuklara aitti

Çanakkale Muharebelerini ve zaferin gerçek kahramanlarını, anılarından yola çıkarak anlatan “Haki Giyen Adamlar” tiyatro oyununa, büyükler kadar çocukların da ilgi göstermesi dikkat çekti.

13 Ağustos Cuma Günü 21.00’de, Eceabatlılar ile buluşan “Haki Giyen Adamlar”, büyük ilgi gördü. Protokol sırası olarak bilinen en ön sırada bu kez çocuklar vardı. Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli ise misafirleri ile birlikte bir arka sırada oturmayı tercih etti.

TEK PERDE 70 DAKİKA PÜR DİKKAT

İzmir, İstanbul gibi büyük şehirlerde turnelere çıkan tiyatrocu İskender Kardaşlar, kendisinin yazıp oynadığı tek perde ve 70 dakikadan oluşan tiyatro gösterisi ile bir kez daha Eceabat’ta sahne aldı.

Eceabatlı tiyatroseverlerin katıldığı tarihi oyunda, Çanakkale savaşlarında yaşananların ve gerçek kahramanlarımızın hikayelerinin anlatılması nedeniyle ilçe halkından her seferinde büyük ilgi gördü.

Son oyunda ise tarihimizi, izlerken bir nevi yaşayarak öğrenen çocukların en ön sıraya yerleşmesi dikkat çekti. Sanat faaliyetlerine yetişkinlerin dahi yeterince ilgi göstermediği bu dönemde, miniklerin tarihi tiyatroyu bu denli ilgiyle izlemeleri ise güzel görüntüler oluşturdu.

Bu akşam da aynı saatte aynı yerde sahnelenecek oyun, tüm sanatseverleri bekliyor.

Eylem Gözeldere

 


Bu haber 16/08/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 455 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com