Kadınlar kendi ürünleriyle kazanacak

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bayramiç Belediyesi, yenileme çalışması yaptığı Özgürlük Parkı’nda kadın üreticiler için satış noktaları oluşturdu. Satış yerleri kadın üreticilerin çektikleri kurayla belirlendi.

Bayramiç Belediyesi, ilçe merkezinde bulunan ve yenileme çalışması yapılan Özgürlük Parkı’nda kadın üreticiler için satış noktaları oluşturdu. Ön başvuruların alınmasının ardından, belediye meclis toplantı salonunda bir araya gelen kadın üreticiler, çektikleri kurayla satış yerlerini belirledi. Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, Başkan Yardımcısı Ahmet Karadeniz ve Zabıta Amiri Erol İşcen nezaretinde gerçekleşen toplantıda, süreçle ilgili kadın üreticilere bilgi verildi.

“‘Üreten Kadın Pazarı’ ilçemize hayırlı uğurlu olsun”

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Mert Uygun, “Belediyemiz öz kaynaklarını kullanarak yepyeni bir görünüme kavuşturduğumuz Özgürlük Parkı’nı üretici kadınlarımız için merkez haline getirmek istiyoruz. Bayramiç merkez veya çevre köylerde hem gıda hem de elişi ürünleri üreten ama bunu pazarlayacak alan bulamayan kadın üreticilerimiz için satış noktaları oluşturduk. Kadınlarımızın el emeğini ortaya çıkarmak, parkımızın dört bir yanında onların birbirinden güzel ve değerli ürünlerini sergilemek, burada yaptığımız yenileme çalışmasına anlam katacak. Çok kısa bir süre sonra halkımızın hizmetine sunacağımız ‘Üreten Kadın Pazarı’ ilçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 16/08/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 698 defa görüntülendi
*