Muhtarlar ile Bayramiç Tarımı konuşuldu

Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Bayramiç Öğretmen Evinde Köy Muhtarları ve Kooperatif Başkanlarının katılımı ile Tarımsal Konularda değerlendirme ve bilgi alış veriş toplantısı düzenlendi.

Çanakkale İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü’nün haberine göre toplantıya; Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Halil İbrahim Büyükgaga, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Latif Candan, Gıda ve Yem Şube Müdürü Ahmet Kılınç, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ramazan Eren, Bayramiç İlçe Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Çobanoğlu, Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan, Bayramiç Köy-Mahalle Muhtarları ve Kooperatif Başkanları katıldı.

Toplantıda İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ; Tarımsal alanda yapılan desteklemeler, Tarım sigortaları, coğrafi işaretli ürünlerin önemi, çiftçi eğitimleri, Bayramiç İlçesinde Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından uygulanan ve uygulanacak projeler konusunda katılımcılara bilgi verdi.

Muhtarların ve Kooperatif Başkanlarının görüşlerinin, talep ve temennilerinin alınması ve sorularının cevaplandırılmasının ardından toplantı sona erdi.

 

 

 


Bu haber 15/08/2021, Pazar günü yayınlandı, 339 defa görüntülendi
*