Süper Lig başladı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Hay huy derken, süper Lig sahne aldı. Filan takım feşmekân ile görüşüyor. Yolda, Uçağa bindi. Anlaşma sağlandı. Sonuç elde var sıfır. Eğer basında yazılanlar gerçekleşseydi, binlerce oyuncu transfer edilmişti. At martini Debreli Hasan. Dağlar inlesin. Yabancı futbolcu sayısı. Yayıncı kuruluşla görüşmeler. Finans kısıtlamaları. Elde patlayan futbolcular… Galatasaray’ın çok acar bir yöneticisi vardı. Falcao’yu transfer etmek için kırk takla attı. Sonunda yan yana poz verdiler. Roma’yı fethetmiş gibi mutluydu. Adam geldi sakat. Üç maç oynadı. On üç maç istirahatlı. Diagne diye bir afacan futbolcu da alındı. Yine alayla, valayla. Sonunda onu da gönderdiler. Sırada Falcao var. Ellerinde patladı. Adamın yıllık maliyeti 10 milyon Euo… Gel de çık işin içinden. O kadar çok anlatacak şey var ki. Fenerbahçe, bu yıl transfer başladığında, alel acele bir oyuncu transfer ediyor. Yeni gelen Teknik Direktör gönderilmesini istiyor. Spor yazarları hepsi Teknik Direktör olmuş. Neymiş? Fener Üçlü savunma ile oynayamazmış. Neden? Ona göre oyuncu yokmuş. Peki nereden karar verdiniz? Lig başladı, hatalar oldu da, ondan mı? Sizler ne zaman teknik direktör oldunuz da, yeni hocayı, daha başlamadan eleştiriyorsunuz. Zaten fark etmiyor. 4-3-3 de oynatsa, yine eleştirecektiniz. Zira hocayı tutmadınız. Biz de tutmadık. Amma ve lakin, hoca kadar Teknik Direktörlük bilgimiz olmadığı için, ahkam kesmiyoruz… Oldum olası, televizyonda yapılan tartışmaları da dikkate almıyoruz. Boş iş olduğunu düşünüyoruz.

Gülelim

Büyük bir mağazanın müdür odasına giren kadın “Acaba eleman arıyor musunuz?” diye sormuş,“ Yok “ diye kestirip atmış müdür, “Yeterli elemanımız var!” “ O zaman rica etsem de benim için birini görevlendirir misiniz?” demiş kadın dişlerini sıkarak, “Bir saattir bekliyorum katta bir tek görevli bile göremedim… Aaa, ilgilenin artık benimle!”**** İki arkadaş barda içerlerken konu ‘Metafizik konulara’ ve ‘Ölüm’e gelmiş,“ İnanır mısın?” demiş birincisi, “ Benim Büyükbabam öleceği günü, saati ve dakikayı biliyordu!”

“ Hadi ya? İnanılmaz!” demiş diğeri tüyleri diken diken olarak,” İnsan bütün bunları nasıl bilebilir ki?”“ Valla…” demiş diğeri, “ Sanırım Savcı söylemiş!” Sağlıcakla kalınız.

 


Bu haber 14/08/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 443 defa görüntülendi
*