“Elimizi taşın altına koymaya hazırız”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Ağustos ayı olağan Meclis toplantısı video konferans yöntemiyle online olarak yapıldı. Son günlerde, ülkemizin derin yaralar alındığının ifade edildiği toplantıda, Meclis Başkanı Osman Okyay, “Vatandaşlarımız derin yara aldı. Elimizi taşın altına koymaya hazırız” derken, Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ise “Orman yangınları ile mücadelede Dünyada ilk 3’teyiz hatta 1. sıradayız diyebilirim” ifadelerinde bulundu.

ÇTSO Ağustos ayı olağan meclis toplantısında, Meclis Başkanı Osman Okyay ve Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu önemli açıklamalarda bulundular.

“Vatandaşlarımız derin yara aldı”

Meclis toplantısında konuşan Meclis Başkanı Osman Okyay, “Değerli Meclis Üyeleri, maalesef art arda gelen olumsuz haberlerle ülkemiz son derece sancılı bir süreçten geçiyor. 15 günü aşkın bir süredir devam eden orman yangınlarında çok sayıda orman alanımız kül olurken, vatandaşlarımız da derin yara aldı.

Vatandaşlarımız, şirketlerimiz, devletimiz el ele vererek büyük bir fidan bağışı kampanyası başlattı. Burada yanan ormanlar alanlarımızın yeniden yeşillenmesi, ülkemizin akciğerlerinin eskisinden güçlü bir biçimde hayata dönmesi için herkesin üzerine düşen görevi yapacağından şüphem yok. Bizler de bu konuda ne gerekiyorsa, elimizi taşın altına koymaya hazırız.

“İklim değişikliğinin etkisini azaltacak çalışmaları bir an önce hayata geçirmeliyiz”

Bütün bunların yanında, iklim değişikliğinin şiddetlendirdiği çevresel olaylar dünyayı olduğu gibi ülkemizi de tehdit ediyor. Tüm dünyada denizler kirleniyor, göller kuruyor, ormanlar yangınlarla kül oluyor. Ülkemizin doğal güzellikleri de çevresel faktörler, iklim değişikliği ve bunun gibi nedenlerle zarar görüyor. Bu durumu değiştirmek için hazırlanan her türlü politika önerisine destek vererek, iklim değişikliğinin etkisini azaltacak çalışmaları bir an önce hayata geçirmeliyiz” dedi.

“Orman yangınları ile mücadelede Dünyada ilk 3’teyiz hatta 1. sıradayız diyebilirim”

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, “Biraz önce Osman Başkanımın da bahsettiği gibi müthiş bir ağaçlandırma kampanyası başlatıldı. Benim de sektörüm olduğu için çok iyi biliyorum. Orman yangınları ile mücadelede Dünyada ilk 3’teyiz hatta 1. sıradayız diyebilirim. Gerçekten çok eğitimli ve donanımlı personelimiz var. Ancak tabiatın, rüzgarın ve ateşin önünde durmak pek kolay değil. Gerçekten birçok yerde olduğu için de çok büyük özverilerde bulundular.

“Ticaret sitemizi yapmak için uygun yer arayışına gireceğiz”

8.Meslek Komitemiz İnşaat ve İnşaat Malzemecilerimiz üzerine biliyorsunuz. Onlarla Meclis ve Komite Üyelerimiz ile bir toplantı gerçekleştirdik. Bildiğiniz gibi uzun süre önce kooperatif kurup da hem inşaat malzemecilerimizi hem de gıda toptancılarımızı, birçok kargocularımızı, birçok üyemiz için ticaret sitesi yapma girişimimiz vardı. Ama maalesef Çanakkale’deki inşaata uygun yer kısıtlılığı nedeniyle bu yerin yarısını yine üyelerimizin olduğu Organize Sanayi Bölgesi’nin genişleme alanına, diğer yarısını da bir kısmı üyemiz olan Küçük Sanayi Sitesi’ne devrettik. Çünkü hepsi zaten bizim üyemiz. Bizim amacımıza uygun bir şeyler yapacak onlar da. Kendileriyle şu konuda bir fikir birliğine vardık. Önümüzdeki günlerde Milli Emlak Müdürlüğü’nden bir randevu alıp kendi ticaret sitemizi yapmak için uygun yer arayışına gireceğiz” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 13/08/2021, Cuma günü yayınlandı, 329 defa görüntülendi
*