Adıyla uzun yaşasın!

6 ay önce Güncel Magazin
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kent siyasetinin tanınan ismi İbrahim Kürşat Tuna ile eşi, ilk bebekleri olan Mustafa Kemal’lerine geçtiğimiz gün çok anlamlı bir tarihte kavuştu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi 25. Dönem MHP Çanakkale Milletvekili İbrahim Kürşat Tuna ile eşi Asuman Gula Tuna, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Anafartalar Kahramanı olmasının yıldönümü olan 10 Ağustos 2021’de (3 gün önce), ilk evlatları “Mustafa Kemal” bebeği kucağına aldı.

Minik Mustafa Kemal, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde gerçekleştirilen başarılı bir operasyonun ardından iki hafta kadar erken hayata gözlerini açmış oldu.

TUNA’DAN DOKTOR HACIVELİOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Sosyal medya hesabından bu mutlu anını paylaşan Tuna, şu ifadelere yer verdi: “10 Ağustos itibariyle evladımız Mustafa Kemal’i sağ-salim kucağımıza almamızı nasip ve kısmet eden yüce Allah’a sonsuz şükrediyor; bu süreçte hekimliği ve karakteriyle bize daima güven veren Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültemizin değerli akademisyeni Prof. Dr. Servet Özden HACIVELİOĞLU hocamız ve başarılı ekibine yürekten teşekkür ediyoruz. Yüce Allah hepimizin evlatlarını vatana, millete hayırlı eylesin. Şansları, bahtları açık olsun.”

“AYNI ZAMANDA BABAMIZIN VE DEDEMİZİN DE İSMİ”

Gazetemize konuşan Kürşat Tuna ise bebeğin “Mustafa Kemal” isminin ise hem Atatürk’ün ön adı olması sebebiyle hem de Çanakkale’de “Kemal” olarak tanınan rahmetli babası Kemalettin Tuna ile dedeleri “Mustafa” ve Hz. Muhammed “Mustafa” isminden esinlenerek konulduğu ifade etti.

Gündem Ailesi olarak bu anlamlı tarihte hayata gözlerini açan Mustafa Kemal’e uzun ömürler diler, adıyla yaşamasını temenni ederiz.

Eylem Gözeldere


Bu haber 13/08/2021, Cuma günü yayınlandı, 2110 defa görüntülendi
*