AK Parti teşkilatlarından köprüde inceleme

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı ilçe ve belde teşkilatlarına düzenlediği 1915 Çanakkale köprüsü programı sona erdi. Teknik tanıtım amacıyla düzenlenen ziyaret programlarında 12 ilçe 3 belde yöneticilerini köprüde buluşturan AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas ziyaretlerin bölge için önemli olduğunu dile getirdi.

AK Parti Çanakkale il Başkanlığı bünyesinde yer alan Sosyal Politikalar Birim Başkanlığının organize ettiği inceleme ziyaretleri kapsamında ilçe ve belde yöneticilerinin ilçe Başkanlık, Kadın Kolları Başkanlığı ve Gençlik Kolları Başkanlığı’na dair üyeler tam kadro katılım sağladı.

Başkan Makas, “Bugünün bizim için ayrıca bir önemi ve bir kıymeti var. Bugün burada gerçekten tarih yazılan bir kentte, tekrar tarih yazılan bir ana şahitlik ediyoruz. Bu köprü sadece Çanakkale’de değil bütün dünyada ses getiren, birçok anlamda ilkleri yaşatan bir şaheser oldu. Hem mimarî hem mühendislik harikası diyebiliriz hem de Çanakkale’ye çağ atlatacak, Çanakkale’yi başka bir seviyeye, başka bir platforma taşıyacak çok kıymetli bir yatırım olarak görüyoruz.

Bununla beraber buradaki şaheserin hepimiz için Çanakkale’miz için çok anlamlı. Bu köprü sadece Lapseki’yi Gelibolu’ya bağlamıyor, Yenice’yi de Ezine’yi de Gelibolu’ya bağlayan bir köprü. Çanakkale, sadece Türkiye’ye değil, dünyaya kapılarını açan bir kent haline gelecek inşallah. Biz bununla gururluyuz. Ocak ayında İnşallah ilk araç geçişimizi yapacağız. Açılışını da inşallah bu yıl sonunda ya da 18 Mart’ta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile beraber açmayı ümit ediyoruz” dedi.

Sosyal Politikalar Birim Başkanı Arzu Bendeş ev sahipliği yaptığı programda yaptığı açıklamada ‘’ 1915 Çanakkale köprüsünün yediden yetmişe herkesin bilmesi gerekli biz teşkilatlarımıza bu programları düzenlememizdeki amaç köprünün nasıl inşaa edildiğini ve süreçleri kendi ilçelerinde de anlatması için düzenledik. Bu köprü Çanakkale’nin yarım asırlık hayali” dedi.

Bu köprü Yenice’nin kapya biberi demek”

1915 Çanakkale Köprüsünün yapılmasıyla birlikte Çanakkale’nin tarım politikasının değişeceğine dikkat çeken AK Parti Yenice İlçe Başkanı Faruk Günay “ Çanakkale Köprüsü şantiyesi ziyaretinde Türk halkının bağımsızlığının temellerinin atıldığı ve bir Milli Mücadele destanının yazıldığı Çanakkale’de, dünya çapında bir proje için 80 kişilik ekip olan Yeniceli hemserilerimle ziyarette bulunduk.

1915 Çanakkale Köprüsü, artık, dünya ile ulaşımın her modunda bağlanan ve bölgesimizde bir lojistik süper güç haline gelen Canakkale’mize kazandırdırilan en büyük projelerden biridir. Mimarisi ile bir gerdanlık gibi boğazın üzerinde uzanan köprümüz, bugüne dek yapılan dünya ulaştırma ve altyapı projeleri içinde de çok önemli üstünlüklere sahip. Öncelikle, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün, dünyanın en uzun orta açıklıklı asma köprüsü unvanına sahiptir.

1915 Çanakkale Köprüsü’nün Çanakkale Boğazı üzerinde dünyaya karşı dimdik dururken şanlı tarihimizden pek çok simgeyi de üzerinde birer nişan gibi gururla taşıyacaktır” dedi.

Köprü Ezine peynirini dünyaya tanıtacak”

Ezine İlçe Başkanı Mehmet Ünsal ziyaret sonrasında şu açıklamaya yer verdi. Ünsal “ Çanakkale’ye yıllardır yatırımcılar sıcak gözle bakmıyordu. Yatırımcılar ulaşım olarak yetersiz olan uzak kesimlere iş gücü gitmenin kayıp olduğunu düşünüyordu. 1915 Çanakkale köprüsüyle birlikte Ezine’nin ovası yatırım alıp yatırımcılarla doldu. Ezine Gıda OSB’si köprünün ilçemize kazandırdığı en büyük nimet, Bu projeyi hayata geçiren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Başkanvekilimiz Sayın Bülent Turan ve Milletvekilimiz Sayın Jülide İskenderoğlu’na teşekkür ederim. “ dedi

Haber Merkezi


Bu haber 12/08/2021, Perşembe günü yayınlandı, 197 defa görüntülendi
*