Yaz bilim kampı 1.dönemi kapattı

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi TÜBİTAK “Sihirli Dünyalara Açılan Kapılar ve Bilime Yolculuk” Yaz Bilim Kampı – 2021 projesi PARİON Hotel’ de gerçekleştirilen I. Dönem katılımcıları Sertifika Töreni ile sona erdi.

Proje yürütücüsü ÇOMÜ Eğitim Fakültesi öğretim elemanlarından Öğretim Görevlisi Arzu Bayındır Ortaokul 6.sınıfa devam eden, haziran 2021 tarihi itibariyle 7. sınıfa geçmiş, akademik başarıları yüksek 12 yaş çocukların katılımcı olarak yer aldığı bilim kampı TÜBİTAK 4004 kodlu Bilim Ve Toplum Projeleri Destekleme Programının 15. Yılında 10. kez desteklenerek sürdürülebilirliğini koruyan yaygı etki bakımından en fazla öğrenci kitlesine ulaşan Yaz Bilim Kampı projesi alanlarında uzman, benzer projelerde çok fazla deneyimi olan özellikle farklı üniversitelerden öğretim elemanlarının katılımıyla ((Çanakkale Onsekiz Mart üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Kıbrıs İlim Üniversitesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Milli Eğitim Bakanlığı), her dönem kamp içeriklerinin yenilendiğini, ekip olmanın en güzel örneğinin yaşandığını her kamp döneminde proje ekibi olarak aynı heyecanı yaşadıklarını söyledi.

Öğretim Görevlisi Arzu Bayındır projenin TÜBİTAK, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediyesi, İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Tarihi Alan Başkanlığı, Troya Müzesi, Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü, Çanakkale Özel Kolej, İstanbul Darüşşafaka Eğitim Kurumu işbirliği ile planlandığını, pandemi sürecinde her türlü korunma önlemlerinin alınarak, küçük gruplar oluşturularak çalışıldığını ve tüm öğrencilerin kamp boyunca Altınlar Sigorta tarafından sigortalandığını ifade etti.

“Sihirli Dünyalara Açılan Kapılar ve Bilime Yolculuk” Yaz Bilim Kampı – 2021” TÜBİTAK projesi I. Dönemi; Şehit ve gazi çocuğu, Çanakkale merkez, merkez köy, YİBO Akçakoyun, Biga, Çan, Yenice’de öğrenim gören 7. sınıfa geçmiş, akademik başarıları yüksek 20 öğrencinin katılımı ile tamamlandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 11/08/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 185 defa görüntülendi
*