Şubat’ta cennete kavuşuyoruz

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizmciler ile Troia Müzesi’nde, toplantıda bir araya geldi. Çanakkale için kritik konuların görüşüldüğü toplantı basına kapalı olarak gerçekleşirken, edinilen bilgilere göre turizm cenneti olarak bilinen Assos için tarih verildi. Kaya düşmeleri dolayısıyla çalışmaların devam ettiği Assos ile ilgili Bakan Ersoy’un, 2022 Şubat ayında açılması için talimat verdiği öğrenildi. Toplantıda kent turizmi hakkında birçok konu görüşüldü.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, geçtiğimiz gün Çanakkale’deydi. Birçok etkinliğe katılan Bakan Ersoy, saat 14.30 sularında, Çanakkaleli turizmciler ile Troia Müzesi’nde bir araya geldi. Basına kapalı bir şekilde gerçekleşen toplantıda, istişarelerde bulunulduğu öğrenildi.

Assos için Şubat ayı işaret edildi

Edinilen bilgiye göre, toplantıda Assos’un gündeme geldiği ve en önemli konu olarak nitelendirildiği ve açılış gününün kısmen netleştiği belirtildi. Assos için açılış tarihi Nisan ayı olarak belirtilirken, Bakan Ersoy’un çalışmaların Şubat ayında tamamlanması ve Assos’un Şubat ayında açılması için gerekli çalışmaların yapılacağını söylediği öğrenildi.

Düzensiz göçmen teklifine Bakandan tepki

Öte yandan toplantıda, Çanakkale bölgesindeki otellerde, düzensiz göçmenlerin ucuz iş gücü olarak kullanılabileceğinin teklif edildiği, Bakan Ersoy’un bu teklife tepki ile yaklaştığı öğrenildi.

Assos bölge için kilit rol oynayacak

2021 yaz sezonunda, Assos 500 gün sürmesi planlanan bir çalışma kapsamında, kapatılmıştı. Kapatılan antik liman bölgesinde kalan işletmeler bugüne kadar çalışmamışlar ve önümüzdeki sezon ise ne olacağı netlik kazanmamıştı. Bakan Ersoy’un, Şubat 2022’de Assos antik limanın açılması yönündeki konuşmaları bölge için umut teşkil etti. 2022 turizm sezonunda, Assos antik limanı Çanakkale için kilit rol oynamaya devam edecek.

Tunahan Ünsal


Bu haber 11/08/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 523 defa görüntülendi
*