Bigalı Mehmet Çavuş Belgeseli görücüye çıktı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

10 Ağustos Anafartalar Zaferi’nin 106. yıl dönümünde Bigalı Mehmet Çavuş’un hayatının ve savaş yıllarının anlatıldığı belgesel film gösterimi Çanakkale Seddülbahir Kalesi’nde yapıldı.

Çanakkale Savaşları Kahramanı Bigalı Mehmet Çavuş’un belgesel film gösterimine Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan,  Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Eceabat Kaymakamı Mustafa Çiftçiler, Biga Kaymakamı Mustafa Can, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi ve Tarihçi-Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı katıldı. Öte yandan gösterimde siyasi parti ve oda temsilcileri, belgesel yapım ekibi, protokol üyeleri ve davetliler de yerlerini aldı.

Çanakkale Savaşları Kahramanı Bigalı Mehmet Çavuş’un belgesel filminin gösterimi öncesinde; Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Tarihçi-Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve Belgesel Filminin Yönetmeni Gökhan Tarkan Kahraman birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Çanakkale Fedakarı Bigalı Mehmet Çavuş’un hayatının ve Çanakkale Savaş’ında gösterdiği kahramanlıkların anlatıldığı belgesel filmin gösterimi yapıldı.

Çanakkale Fedakarı Bigalı Mehmet Çavuş Belgesel Filminin Gösterimi, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Haber Merkezi


Bu haber 11/08/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 236 defa görüntülendi
*