Başkan Erzurumluları Ağırladı

6 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Son dönemde kentin gündeminde yer tutan “Erzurumlu” tartışmasına Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da dahil oldu. Erzurumlular Derneği’ni dün makamında ağırlayan Gökhan, Erzurumlular hakkında söylenen sözlere de katılmadığını ifade etti.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, geçtiğimi gün güven tazeleyen Çanakkale Erzurumlular Derneği Başkanı Salih Karslıoğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerini dün makamında ağırladı.

ERZURUMLULAR’DAN “BARIŞIN KENTİ” VURGUSU GELMİŞTİ

CHP Çanakkale İl Genel Meclisi Üyesi’nin yerel bir gazeteye verdiği demeçte yer alan ifadelerine tepki gösteren Erzurumlular Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak sözleri esefle karşıladıklarını belirtmişti. Çok incitici bir ifade olarak gördükleri açıklama dolayısıyla özür beklediğini ifade eden dernek üyeleri, Çanakkale’ye değer katan merhum Cafer Türker’i kendine örnek alarak bu şehre katma değer sağlayanlar arasında yer aldıklarını kaydetmişti.

Dernek, açıklamasında “Barışın Kenti” vurgusu yaparak şu ifadelerle sözlerine son vermişti: “Her zamankinden daha fazla hoşgörülü davranmamız gereken bu günlerde birlikte yaşadığımız ve birlikte hizmet ettiğimiz ‘Barışın Kenti’ olarak bilinen Çanakkale’mizde bizlere atılan bu gerçek dışı iddiaları kabul etmiyoruz.”

BAŞKAN GÖKHAN DA ERZURUMLULARDAN ÖZÜR DİLEDİ

Başkan Gökhan, bu talihsiz açıklamanın tüm farklılıklarını zenginlik olarak kabul edip, barış içinde birlikte yaşamın en güzel örneklerinin yaşandığı Çanakkale’de hoş karşılanmadığını, Çanakkale’de yaşayan, havasını soluyan, suyunu içen herkesin Çanakkaleli olduğunu ifade etti. İnsanları şehirlere, dillere, dinlere, mezheplere göre ayırmanın çok tehlikeli ve asla dünya görüşüyle bağdaşmayan bir düşünce olduğunu ifade eden Başkan Gökhan, “Çanakkale’nin Belediye Başkanı olarak tüm bu süreçten kalbi kırılan, gücenen Erzurumlu hemşerilerimden de özür dilerim” dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 11/08/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 261 defa görüntülendi
*