Kentte Bisiklet Turu

58.Troia Festivali etkinlikleri kapsamında “Sağlık için Hareket, Hareket için Bisiklet” sloganıyla, Çanakkale Bisiklet Platformu ve Çanakkale Belediyesi ortaklığıyla Bisiklet Turu gerçekleştirildi. Etkinlik Çanakkale Bisiklet Platformu’nun kent sürüşüyle renklendi.

Troia Festivali Bisiklet Turu etkinliği dün akşam saatlerinde Golf Aile Çay Bahçesi’nden açılış konuşmalarından sonra start verdi. Saat 20.00 ile 22.30’da Golf Aile Çay Bahçesi, Kayserili Ahmet Paşa Caddesi, İskele, Cumhuriyet Bulvarı, İnönü Caddesi, İnönü Köprüsü, Plaj Caddesi, Deniz Sokak, Aziziye Caddesi, 100. Yıl Caddesi, Atatürk Caddesi, Üniversite Kavşağı, Prof. Dr. Ümit Serdaroğlu Caddesi,  Lozan Caddesi, Troya Caddesi, Atikhisar/Piri Reis Caddesi, Atatürk Caddesi, Demircioğlu Caddesi, İskele, Troya Atı güzergâhında gerçekleşen bisiklet turunun ardından etkinlik sona erdi.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, TroiaFestivali etiketiyle sosyal medyadan hesabından platform üyelerine bir kez daha teşekkür etti. Başkan Gökhan’ın paylaşımı şu şekilde; “#TroiaFestivali Çanakkale Bisiklet Platformu’nun kent sürüşüyle renklendi. Bisiklet çevre ve sağlık adına son derece önemli bir ulaşım aracı. Platform üyelerine Çanakkale’de bu akımı geliştirdikleri ve sundukları görsel şölen için teşekkür ederim.” ifadelerinde bulundu.

Çanakkale’de bu akımı geliştiren platform üyeleri ise etkinliğin amacını ve içeriğini internet sitelerinden paylaşarak şu ifadeleri kullandı. “Çanakkale’de bisiklet kültürünün yerleşmesini, bisikletli ulaşımı yaygınlaştırmayı, kentte yaşayan tüm bisikletçilerin ortak bir sesi olmasını, kentteki bisiklet gruplarının birlikte çalışabilirliğini, ortak etkinlikler düzenleyebilmesini, şehir içi ulaşımını bisikletle gerçekleştirenlere ve spor-hobi kullanıcılarına daha sağlıklı kullanım alanları oluşturulması için kamu kurumları ile belediye ulaşım politikasında bisiklete önem vermelerini sağlamayı, 5 yıldır onlarca tur, binlerce km yol ve katılımcı ile hayatlara dokunmaya devam ediyor.”

Özlem Kavuklu

 


Bu haber 10/08/2021, Salı günü yayınlandı, 964 defa görüntülendi
*