“Önceliğimiz Memnuniyet!”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Son dönemde Çanakkale’de de artış gösteren güzellik merkezlerinde, kaliteli hizmet veren işletmeler bir adım daha öne çıkıyor. İnönü Caddesi’nde yer alan Lavinage Beauty Touch, hem uzmanların tecrübesi hem de hizmetlerindeki titizlik ile danışanların memnuniyetine öncelik veren işletmelerin başında geliyor.

Titizliği ve birbirinden iddialı hizmetleriyle danışanların memnun ayrıldığı güzellik merkezlerinden biri de İnönü Caddesi Mehmet Gürel Apartman’da yer alan Lavinage Beauty Touch. Estetisyen Merve Demirtaş, Kalıcı Makyaj Uzmanı ve Estetisyen Çağla Arkan ile birlikte danışanlarına kaliteli hizmet veren İşletmeci Estetisyen Elvin Sezgin, gazetemize konuştu. Sezgin, hem güzellik merkezleri ve çalışmaları hakkında bilgi verdi hem de kendilerinin oldukça iddialı olduğu hizmetleri görmeleri için Çanakkalelileri davet etti.

Sezgin, güzellik merkezlerini tercih edenlerin mutlaka araştırma yaparak merkez ve çalışmaları konusunda bilgilenerek gitmeleri gerektiğini vurgularken işini bilen uzmanları tercih etmeleri konusunda kentlileri birçok kez uyardı.

“19 YAŞIMDAN BERİ BU İŞİ YAPIYORUM”

“Ben bu işi bu işin eğitimini burada bir merkezde çalıştıktan sonra bir diploma alıp 3-5 ay sonra kendi yerimi açmak suretiyle başlayanlardan değilim. 19 yaşımdan beri bu işi yapıyorum şu an 33 yaşındayım. İstanbul’da Nişantaşı’nda çok iyi bir medikal estetik doktorunun yanında bu işi öğrendim ve yıllarca şube yöneticiliğini yaptım. Metropol bir yerde kendimi geliştirip öğrenmekle, küçük bir yerde 3-5 ay çalışıp çalıştığın firmadan ayrılıp yer açmakla aynı olmuyor. Bizim sektör son 5-6 yılda hız kazandı. Çanakkale’de de o hızla çoğaldı. Böyle olması çok var merkez nasıl olacak böyle diye endişelenen danışanlarımız oluyor. Çok olması iyidir, iyi hizmet verenler çok daha hızlı sıyrılabilir.”

BİRÇOK MERKEZE GÖRE ÇOK TEMİZ

“Bizim farkımız; birçok merkeze göre çok temizim. Bunu buraya gelen herkes fark ediyor ve söylüyor. Güzellik adı altında sağlık işi yapıyoruz. Sağlıkta temizlik titizlik çok önemli. Başımızdaki Korona sıkıntısından dolayı iki katı titiz davranmak zorundayız. Ben zaten eskiden de Korona var gibi titiz çalışıyorum. Uzmanlarım bu işte profesyonel. Yarı maaş verip sigortasız çalıştırmıyorum. Bu makinenin burasına bas diyip çalıştıran birileriyle çalışmıyorum. Şirket politikası gereği başka bir firmada çalışmış kişileri çalıştırmıyorum. Diploması olsun ben yetiştiririm. Hiç problem değil, diğer türlü bana etik gelmiyor. Kendi halimde kendimle yarış içerisinde dikkat etmem gereken hem sağlık hem de görüntü olarak ne varsa, hizmet olarak ne varsa hepsine dikkat edip yolumuza devam ediyoruz.”

“İLETİŞİM EN ÖNEMLİ FAKTÖR”

“Sosyal medya adresimizde geri dönüş videolarımız var. Memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Burayı açalı ortalama 4 yıl olmak üzere… Problem yaşadığımız mutlaka oluyor herkesi mutlu ve memnun edemezsiniz ancak karşılıklı konuşarak mutlaka aşıyoruz. İletişim bizim işimizde en önemli şey. Birbirimizi anlamaya hevesli ise konuşarak zaten her şeyi aşabileceğimizi düşünüyorum. Ortalama yüzde 98 gibi bir memnuniyetle ayrılıyorlar. Çoğunluğu her zaman bundan sonra çaya kahveye gel hizmetim bitti diyip uğurluyorum.”

“URFA’DAN BİLE GİDİP GELEN ÜYEMİZ VAR”

“Tayini çıkıp giden, hizmeti bitip giden vardır. İstanbul, İzmir gibi büyük yerlerde de sevdiğim güvendiğim insanların merkezleri var oraya gidenleri de devam etmek istedikleri herhangi bir hizmet için onlara yönlendiriyorum. Taşınıp giden ancak burayı bırakmayan üyelerimiz de var. Tayini çıkmasına rağmen orada bir yer araştırmak istemiyorum sizden çok memnunum diye Urfa’dan bile 1,5 – 2 ayda bir gelen üyemiz var.”

“CİDDİ VE DÜZGÜN ÇALIŞIYORUZ”

“Birçok merkez bir gün öncesinden arayıp hizmetini hatırlatmaz, lazerde dökülmeleri sormaz ama biz bir gün sonraki randevuları tek tek arayıp ulaşamadığımızda mesaj atarak hatırlatma işlemi yapıyoruz. Bu danışanlarımızı önemsediğimizi gösteren en önemli detay. Atışlardan 20 gün sonraya kontrol aramaları yapıp gelin gösterin bölgeyi diyoruz. Ciddi ve düzgün çalışıyoruz.

“EN İYİ REKLAMIMIZ REFERANSLARIMIZ”

“Önceliğimiz memnuniyet. Para kazanmak ikinci bile değil, üçüncü planda… Gereken şekilde hizmet alanları memnun ettiğinizde Ayşe geliyor, onun yanında memnunum diyip Fatma geliyor, onun yanında Kadriye geliyor, onun yanında Ali geliyor. Bence en iyi reklam yürüyen reklam yani referanslarımız. O nedenle hizmet alanı memnun ettiğimde karşılığını mutlaka alıyorum. Para o nedenle benim için üçüncü plandadır. Tamamen sonuç vererek çalışıyoruz, kazanç odaklı değiliz.

“REFERANSLA GELEN BEYLERE DE HİZMET VERİYORUZ”

“Uniseks çalışıyoruz. Instagramdan takip eden erkek danışanlarımız da var. Genelde referanslı ve gelen kadın üyelerimizin eşleri, çocukları ve kardeşleri oluyorlar. Kapıdan gelen her beye hizmet vermiyorum.”

ÖNCE KENDİLERİNE SONRA DANIŞANLARA UYGULUYORLAR

“Lazer ve iğneli epilasyonda çok iddialıyım. Kaş hizmetinde sonuna kadar iddialıyım. Uygulama yaptığım hiç kimse buradan memnun olmadan ayrılmadı. Tırnakta iddialıyım. Çok iyi ürünler ve uzmanlarla çalışıyorum. Dermapen konusunda çok iddialıyım. Gerçekten düzenli yaptığım kişilerde çok iyi sonuçlar alıyorum. Zaten her yıl 3-4 seans kendime de uyguluyorum. Kendime uygulamadığım hiçbir hizmeti, kendime kullanmadığım hiçbir ürünü danışanlarımıza uygulamıyorum. Yeni bir krem geldiğinde kendimde veya ihtiyacım yok ise güvendiğim bir yakınımda uyguluyorum. Mesela renk acıcı için ihtiyacım yoksa ablama götürüyorum. Güzel sonuç alırsam ancak danışanlarımıza tavsiye ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

“MERKEZLERİ ÇOK İYİ ARAŞTIRMALILAR”

Sezgin son olarak “Bu tarz merkezleri tercih edenler kesinlikle çok iyi araştırma yapsınlar gittikleri her merkezde, gerçekten profesyonel uzman ve profesyonel cihazın birleşimi bulunmuyor maalesef. Sıradan merkezlerde bu işin eğitimini almamış, yalnızca bu tuşa bas diyerek insan çalıştıran profesyonel olmayan eğitimsiz kişi çalıştıran, gerçekten para odaklı çalışan çok fazla firma var. Kesinlikle gittikleri firmayı araştırsınlar. Sertifikaları görmek istesinler. Uzmana soru sorsunlar.”

GÜZELLİK ADI ALTINDA SAĞLIK İŞİ

“Yaptığımız iş, güzellik adı altında sağlık işidir ve biz bu işi burada öğrenmedik.”  ifadeleriyle danışanları güzellik merkezleri konusunda bir kez daha uyardı.

Lavinage ailesinin hizmetleri arasında başta; Lazer Epilasyon, İğneli Epilasyon, Microblading (Kalıcı kaş), Kuru Manikür(Pedikür), Jel  Tırnak, Kalıcı Oje, İpek Kirpik, Medikal Cilt Bakım, Dermapen + LED Mask, Leke Tedavisi, Skar ve Gözenek Tedavisi, Kırışıklık Tedavisi, Cilt Yenileme ve Gençleştirme yer alıyor.

Eylem Gözeldere


Bu haber 08/08/2021, Pazar günü yayınlandı, 828 defa görüntülendi
*