Vali Aktaş: “Ormanlarımız konusunda hassas olalım”

6 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Vali İlhami Aktaş, Çanakkale ili Ezine ilçesine bağlı Tavaklı köyünde yangın bölgesine giderek yangın söndürme çalışmalarını yerinde inceledi.

Ezine Kaymakamı Hacı Arslan Uzan, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Orman Bölge Müdürü Enver Demirci, İl Genel Meclis Üyesi Murat Yahya Sezgin, AK Parti Ezine İlçe Başkanı Mehmet Ünsal ve Tavaklı Köyü Muhtarı Ender Şengül’ün de bulunduğu incelemede Vali İlhami Aktaş, yangının söndürme ve soğutma çalışmaları hakkında orman ekiplerinden bilgi aldı.

İl genelinde ormanlara giriş çıkış yasaklarını en katı şekilde uygulandığını. ikinci bir karara kadar bu yasağın sıkı biçimde uygulayacağını belirten Vali İlhami Aktaş, “İçinde bulunduğumuz mevsim ve hava şartları yangınların oluşması için en elverişli zamanlardır. Lütfen ormanlarımız konusunda hassas olalım ormanda ateş, duman ve şüpheli bir durum görüldüğünde zaman kaybetmeden 112 Acil Durum ve 177 Alo Orman Yangın hatlarını arayalım” diye konuştu.

Ayrıca Vali İlhami Aktaş Tavaklı köyünde çıkan orman yangınının söndürülmesinde emeği geçen Ezine Belediyesi İtfaiye Amirliği, Ezine Orman İşletme Şefliği ekipleri ile orman ekiplerine destek olan vatandaşlara teşekkür ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Haber Merkezi


Bu haber 07/08/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 211 defa görüntülendi
*