Kalbimdeki Orman

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İçimiz yanıyor. Sevmek ve korumaya çalışmak yetmiyor bazen. İnsan aklının alamadığı yerdeyiz. Çözümler arıyoruz çabalıyoruz ama doğa uyanın der gibi. Bir kıvılcım kadar basit canların yok olması. Bizim için bu mesaj. Artık uyanalım diye belki de tüm bunlar. Doğa bu dünyada varolmanın nedeninin, burayı yok etmek olmadığı fikrine varabilmemiz için çırpınıyor. Onu yok edişimize bile saygıyla eğildi. Şimdi bu öfke içinde yok olmak yerine gayretle yeniden yapmak için gücümüzü toplamalıyız. Yanan tüm ağaçlar geri gelmeyecek ve toprak şimdi çok yorgun biliyorum. Şimdi küllerimizden doğmanın tam zamanı. Biz bu topraklarda en iyi bildiğimizi yapacağız. Yeniden doğmak!

İnsanlık binlerce yıl önce varolmaya başladı. Bu dünyaya geliş nedenimizi bilmiyoruz ama varolduğumuzu biliyoruz. Tek hayat amacımız varlığımızı sürdürmek olmamalı. Bütüne katkı yani gelecekde varolacak tüm canlıların da, sürdürülebilir yaşamına katkı olmalıyız. Toprağı yeniden besleyebiliriz. Yeniden bu sefer en doğru ağaçları dikebiliriz. Bizden sonrakiler için bunu yapmalıyız. Önceki kuşakların yaptıklarını düşünün. Verilen varolma çabası, hayatta kalma çabaları, kazanılan zaferler… Sadece kendileri için yaşasalardı bugün biz olmayabilirdik.

Einstein demiş ki;

“Tanrı zar atmaz.”

Evren biz düzen üzerine kuruludur ve evren sisteminde her şey birbirine bağlıdır. Bir tek şeyi değiştirdiğinizde bir başka yer için çok büyük bir adım olabilir. Hiçbir şey sebepsiz değildir. Acı duyduğunuzda da kendi sebeplerinizi, bundan alacağınız dersleri düşünmelisiniz. Her deneyim yolunuzu aydınlatır. Kendi işaretçilerinizi bulduğunuzdaysa akışa bırakmak kolaylaşır. Her şeyin belirli bir düzende kendi kendine olduğunu hissetmeye başlarsın. Bazen gelecek kaygısı duyduğunuzu biliyorum. Bu bir seçim. Şimdide olmak rahatlatır. Umudunuzu kaybetmeyin ama gelecek planlarınızıda kocaman hedefler haline getirmeyin.

Mutlu olabilmek için dersleri alıp çıkın dertlerin içinden. Beslediğiniz duygular negatif duygular olmasın. Hep benim başıma geliyor dedikleriniz inanın bir başka iyi ihtimal içindir. O gün evden çıkarken bir şey unutup dönmeniz, çok yavaş süren taksici, kişilere ettiğiniz vedalar, çok istesenizde giremediğiniz sınav hepsi sizi bir sonraki deneyime hazırlar. Akışa bıraktığınızda daha güzel günler gelecek buna inanın.

Sevgiyle besleyin kendinizi. Önce kendinizi sevmekle başlayın. Hayvansever, insansever, çiçeksever diye sınıflandırmayın hiçbir şeyi. Hepimiz birer enerji bütünüyüz ve başka bir bütüne bağlıyız. Gördüğünüz her şey de sizin bir parçanız. Kendinize ait bir parçayı severken de, korurken de daha da tamamlanmış hissedeceksiniz.

Korkmayın adım atmaktan. Korkuyu besledikçe pozitif frekansınız bozulur. Korku enerjisi sizi daha da girdabın içine çeker. Frekansınız düşerse gelen duyguları bütünsel göremezsiniz. Nasıl bunu başaracağız dediğinizi biliyorum. Ne demişti Mustafa Kemal Atatürk;

“Muhtaç olduğunuz kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.”

Size sizi hatırlatan, zamanı geldiğinde içinizdeki ateşi uyandıracak, sizi kendinizi anlamaya yönlendirecek, frekansı yüksek bir sözdür. Her sözünün altındaki derin anlamlar yolunuza ışık olsun.

Şimdi korkmadan yeniden başlama enerjisi ile küllerinden doğma günüdür. Unutmayın bu dünyanın size ihtiyacı var.

 


Bu haber 07/08/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 478 defa görüntülendi
*