Festival heyecanı başladı

6 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’nin uzun zamandır hasret kaldığı Troia Festivali, bu sene hayat bulacak. 58. Uluslararası Troia Festivali’nin açılışı 10 Ağustos Salı günü gerçekleşecek.

Çanakkale uzun zamandır Troia Festivali’nden uzaklaşmıştı. Festival çeşitli nedenlerden ötürü yapılamıyordu. Geçtiğimiz gün ise 58. Uluslararası Troia Festivali’nin davetiyesi kamuoyu ile paylaşıldı. Troia Festivali’nin açılışı, Troia Ören Yeri’nde, 10 Ağustos’ta saat 20.00’de gerçekleşecek. Çanakkale Belediyesi tarafından paylaşılan davetiyede yer alan bilgilerde ise programın açılış konuşmaları ile başlayacağı ardından ise Homeros Bilim Kültür Sanat Ödül Töreni’nin gerçekleşeceği görüldü.

Açılışta ayrıca Mutlu İşdar ve Dalsu Cantaş tarafından müzik dinletisi de hayat bulacak.

Açılış davetiyesinde ise konutla ilgili Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın cümlelerine yer verildi. Başkan Gökhan’ın davetiyede, “Çanakkale’de 1963 yılından bu yana kentin sosyal ve kültürel yaşamına renk ve canlılık katan Uluslararası Troia Festivali’nin bu yıl 58.si gerçekleşecektir. Festivalimizin resmi açılış törenini katılımlarınızla onurlandırmanızı dilerim” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal

 


Bu haber 06/08/2021, Cuma günü yayınlandı, 341 defa görüntülendi
*