Ayvacık’a İki Müjde

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ayvacık’ın Ahmetçe bölgesinde bir programa katılan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, ilçe halkına müjdeler verdi.

Ayvacık’ta bir takım ziyaretlerde bulunan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, ilçe halkına müjdeler verdi.

Turan, “Tarih, doğa ve deniz turizminde önemli bir merkez olan Ayvacık bize tarihin bir emaneti… Ayvacık programlarımız kapsamında Kaymakamımızı, İl Genel Meclisi Üyelerimizi, İlçe Başkanlığımızı ziyaret ederek bölgedeki yatırımlarımızı yerinde inceleme imkanı bulduk. Ayvacık’ın büyümesini, turizm yatırımlarının yapılmasını bir görev biliyoruz. Biliyorsunuz, 3 Haziran itibarıyla doğal gaz süreci başlayacak demiştik. Aynı dediğimiz tarihte doğalgaz süreci başlamış oldu. Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu ile bizler ve arkadaşlarımız süreci yakından takip ediyoruz.”

“YENİ BİR HÜKÜMET BİNASI YAPILACAK”

“Şimdi Ayvacık’a bir müjdemiz daha var. Ayvacık’ımıza özel mimarisiyle beraber güzel bir hükümet konağı yapacağız. Bir ayı aşmayan bir süre içerisinde ihalesini yapacağız. Uzun zamandır gündemimizde olan bir konuydu. Yapılacak hükümet konağının içinde emniyet binası da olacak. Hemen ardından da örnek bir mimariyle 12 derslikli bir Anadolu İmam Hatip Lisesi inşaatına başlıyoruz. Hem öğrencilerimizin daha iyi şartlarda eğitimlerini almalarını hem de Ayvacık’a bir Anadolu Lisesi kazandırmak istiyoruz. Her iki kıymetli projemiz şimdiden hemşehrilerimize ve Ayvacık’ımıza hayırlı olsun.” diye konuştu.

Haber Merkezi


Bu haber 06/08/2021, Cuma günü yayınlandı, 288 defa görüntülendi
*