“Ortak akla ihtiyacımız var”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediye Meclisi olağanüstü toplandı ve gündem sosyal konutlar oldu. Çanakkale’nin kangren sorunu ile ilgili Çanakkale Belediyesi planlamayı yaptı. Kat planı8 kat olarak planlanırken, projede daire sayısının 1450 olduğu ve 1350 araçlık otopark alanı olacağı ifade edildi. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, proje tamam artık müteahhitler ellerini taşın altına koysunlar dedi. Belediye Meclisi’nde oylanan proje, plan oy birliği ile kabul edildi.

“Bütün alanı 8 kat olarak planladık”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan sosyal konutlar ile ilgili, “Bütün alanı toplam 8 kat olarak planladık. Belediyeye ait olan 4 köşeyi, dezavantajlı binalara katkı olması için konut alanı halinde bıraktık. Otopark konusu ise açıklandı. Binaların altında kapalı otopark olacak.

“Yapılacak daire sayısı 1450”

Yapılacak olan daire sayısı bin 450. Belediyenin mülkiyetinde kalacak daire sayısı 92. Burada toplam ticaret alanı 16 bin metrekare. Açık be kapalı otopark sayısı bin 350. Meydan ve park alanları 17 bin 500 metrekare. Sosyal tesis alanı ise 800 metrekare. Plan bu şekilde yapıldı. İlgililer ile konuşuldu. Riskli alan yapma şansımız şu anda kalmamıştır” dedi.

“Müteahhitler ellerini taşın altına koysunlar”

Başkan Gökhan, müteahhitlere seslendi ve “Çanakkale’de müteahhitlik yapan arkadaşlarımız ellerini taşın altına koysunlar. Artık ortak akıla ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

“Başı boş bırakmayacağız”

Başkan Gökhan biz başı boş bırakmayacağız derken, “İnşallah burada işlerinde iyi gittiğini varsayarak, Çanakkale’nin en önemli arazilerinden birisidir. O bölgede yaşayan insanlarımızın beklentisi var. Belediye güvencesi ve kontrolünde o bölgede çalışmaların yapılması bekleniyor. İnşallah bunu sağlayacağız” açıklamasında bulundu.

“İş kolay değil”

AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel: “Merkez’de bine yakın konut deprem riski taşıyordu. 8 senelik bir hikaye var. Çok konuştuk. İş kolay değil. Kriter olan birçok unsur var. Hızlı olmamız gerekiyordu. O bölgede yaşayan vatandaşlar sadece yenileme talep etmişlerdi.

“Proje memnun edicidir”

Bu projede emek harcayan herkese teşekkür ediyorum. Devasa bir projenin her unsuruna hakim olmamız mümkün değil. Biz proje bittiğinde ne olduğunu göreceğiz. Ben inanıyorum ki çözüm için gayret sarfedilen bu proje memnun edicidir” dedi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 05/08/2021, Perşembe günü yayınlandı, 306 defa görüntülendi
*