“Maalesef şüpheler kundaklama olduğu yönünde”

6 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediye Meclisi, geçtiğimiz gün olağanüstü toplandı ve sosyal konutlar için oluşturulan proje oy birliği ile kabul edildi. Meclis toplantısında konuşan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Tavaklı’da çıkan yangınla ilgili Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel’i aradığını ve kundaklama şüphesi olduğunu kamuoyuna aktardı.

Ezine Tavaklı’da iki gündür üst üste yangınlar çıkmaya başladı. Bir önceki gün çıkan yangın dikkat ve hızlı müdahale sonucunda söndürüldü. Dün çıkan yangın, bir önceki gün çıkan bölgeye yakın bir noktada görüldü. Aynı şekilde o yangında söndürüldü. Çanakkale Belediye Meclisi’nde, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, kundaklama şüpheleri ile ilgili açıklamada bulundu.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, orman yangınları ile ilgili, “6 ilde 11 yangının şu an itibariyle devam ettiğini öğreniyoruz. Bizde Çanakkale’de teyakkuz halindeyiz. Dün gece Tavaklı’da bir yangın başlangıcı oldu. Ezine Belediye Başkanı ile görüştüm. Geçmiş olsun diye aradım. Maalesef, şüpheler bir kundaklama olduğu yönünde. Jandarmanın bunu araştırdığını ifade etti. Olmadık yerde, ormanlık alanın içinde. Ücra bir köşede, bir piknik alanı da değil. Bir şüpheden bahsediliyor. Geçmiş olsun dileklerimizi ilettik.

Polemik yapmanın zamanı değil ama bu ülkenin Karadeniz’den tutun, Kastamonu’sundan, Bolu’suna, Trakya dışında Marmara’dan, Kilis’e kadar bütün bu yörede ciddi yangın tehlikesi vardır. Tabi karşıda bizim yarımadada da yangın geçirdik. Çanakkale’de de geçirdik. Ülkemizin gerçekten, yangın söndürme araçlarına özellikle uçağa ihtiyacı var. Sadece 3 tane kiralama ile bunun olmayacağını biliyor olmaları lazım. Eğer istiyorlarsa, uçak alımı ile ilgili özel bir kampanya bile yapılır” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 05/08/2021, Perşembe günü yayınlandı, 255 defa görüntülendi
*