Belediyeden yangın riskine karşı önlem

6 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyesi tarafından, yangın riskine karşı önlem alındı. Belediye, piknik alanlarında mangal yakımını yasakladı.

Türkiye’nin birçok bölgesinde çıkan orman yangınları devam ederken, valilikler ve belediyelerde önlem alıyor. Yüksek sıcaklık ve düşük nem neticesinde oluşan kuru havanın yangın riski oluşturması ihtimaline karşı mangal yakmak yasaklandı.

Çanakkale Belediyesi tarafından yapılan bilgilendirmede, “Son günlerde ülkemizin dört bir yanında çıkan yangınlar sonucu ormanlarımız kül olurken ne yazık ki birçok canımız da yok oldu.

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve düşük nem sebebiyle oluşan kuru havanın yangın riski oluşturması sebebiyle;

Kentimizde de Belediyemize ait Güzelyalı ve Esenler’de bulunan piknik alanlarımızda 31 Ağustos 2021 tarihine kadar mangal yakılması, küçük tüp vb. gibi gereçlerin kullanılması yasaklanmıştır.

Piknik alanlarımıza ziyaret planlayan kentlilerimizin bu konuda duyarlılık göstereceğini biliyor ve anlayışınız için teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 05/08/2021, Perşembe günü yayınlandı, 167 defa görüntülendi
*