“İlkleri yaşatan bir şaheser oldu adeta”     

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti İl Başkanı Makas’tan köprü ziyareti:

AK Parti İl Başkanı Naim Makas, teşkilat üyeleriyle birlikte 1915 Çanakkale Köprüsü inşaatını ziyaret ederek “Bu köprü sadece Çanakkale’de değil tüm dünyada ses getiren, birçok anlamda ilkleri yaşatan bir şaheser oldu adeta.” diye konuştu.

Teşkilat üyeleri ile birlikte köprüyü ziyaret eden AK Parti İl Başkanı Naim Makas, “Bugünün bizim için ayrıca bir önemi ayrıca bir kıymeti var. Bugün burada gerçekten tarih yazılan bir kentte, tekrardan tarih yazılan bir ana şahitlik ediyoruz. Bu köprü sadece Çanakkale’de değil tüm dünyada ses getiren, birçok anlamda ilkleri yaşatan bir şaheser oldu adeta. Hem Mimari hem Mühendislik harikası diyebiliriz. Hem de Çanakkale’ye çağ atlatacak, Çanakkale’yi başka bir seviyeye başka bir platforma taşıyacak çok kıymetli bir yatırım olarak görüyoruz.” dedi.

“OCAK AYINDA İLK GEÇİŞİMİZİ YAPACAĞIZ”

Başkan Makas, kendilerine brifing veren mühendise ve şantiyede çalışan personele ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bakanlıklara ve AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nu alkışlayarak teşekkür etti.

Sözlerinin devamında ise “Bu yatırım Çanakkale’ye çok büyük çağ atlatacak. Bununla beraber buradaki şaheserin hepimiz için Çanakkale’miz için çok anlamlı. Bu köprü sadece Lapseki’yi Gelibolu’ya bağlamıyor, Yenice’yi de Ezine’yi de Gelibolu’ya bağlayan bir köprü. Çanakkale, sadece Türkiye’ye değil Dünyaya kapılarını açan bir kent haline gelecek inşallah. Biz bununla gururluyuz. Ocak ayında İnşallah ilk araç geçişimizi yapacağız. Açılışını da inşallah bu yıl sonunda ya da 18 Mart’ta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile beraber açmayı ümit ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi


Bu haber 03/08/2021, Salı günü yayınlandı, 395 defa görüntülendi
*