Bunalmaya devam edeceğiz!

6 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü tarafından Çanakkale ile ilgili dikkat çeken meteorolojik uyarıda bulunuldu. Kentimizde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam edecek.

Çanakkaleliler sıcak havalardan ciddi şekilde bunalmaya başladı. Vakitlerinin büyük bir kısmını evlerinde balkonlarda geçiren Çanakkaleliler, mevsim normallerinin üzerinde seyir eden sıcaklıklarla ciddi bir sınav veriyor.

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü tarafından, Çanakkale ili ile ilgili uyarıda bulunuldu. Uyarıda, “Hava sıcaklıklarının, hafta boyunca mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin edilmektedir. Günün en yüksek hava sıcaklıklarının İzmir’de 39-42, Aydın’da 42-45, Manisa’da 41-43, Balıkesir’de 38-42, Çanakkale’de 36-39 dereceler civarında seyredeceği tahmin edilmektedir.

Hafta boyunca etkili olması beklenen sıcak hava dalgası nedeniyle, öğle saatlerinde (12 ile 18 saatleri arasında) başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 02/08/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 321 defa görüntülendi
*