Herkes için çile

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

9 günlük bayram tatili öncesinde ve sonrasında yoğun araç kuyrukları yaşanmış, arabalı feribotu kullanabilmek için yurttaşlar saatlerce beklemişlerdi. Aynı kuyruk, bayram sonrasında da, hafta sonu Çanakkale’de devam etti. Neredeyse Golf Aile Çay Bahçesi’ne kadar uzayan kuyruk hem kuyrukta bekleyene hem de kordon boyunu kullanamayan Çanakkaleliye çileye dönüştü.

Çanakkale’de öğle saatlerinde termometreler 36 dereceyi gösterdi. Hissedilen sıcaklık nem ile birlikte 40 dereceyi buldu. Boğucu ve daraltıcı hava durumunun önümüzdeki günlerde de devam edeceği, meteorolojik verilerde gözlendi.

40 dereceyi bulan hava sıcaklığında, hafta sonu uzun araç kuyrukları görüldü. Çanakkale Merkez’de, iskeleden başlayan araç kuyruğu, Piri Reis Caddesi’ne kadar uzandı. Zaman zaman kuyruk dolayısıyla, ara yollarda da sıkışmalar meydana geldi. Çanakkalelinin kordon boyunu, Kayserili Ahmet Paşa Caddesi’ni kullanamadığı, tatilcilerin saatlerce kuyrukta beklediği ve ara yollarında sıkışık olduğu günler devam ediyor.

Tüm bu sıkışıklığa, tatilcilerin park ihtiyacı ve Çanakkale’nin otopark sorunu da eklenince, işler içinden çıkılamaz hale bürünüyor. Çanakkale’de yine yaz günlerde herkes için yaşanan çile devam ediyor.

Tunahan Ünsal


Bu haber 01/08/2021, Pazar günü yayınlandı, 303 defa görüntülendi
*