İŞKUR’la başladığı girişimcilik yolculuğuna ihracatla devam ediyor

6 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Biga İŞKUR Hizmet Merkezi yetkilileri, Biga’da el yapımı deri ürünleri üreten Troy Deri firmasını ziyaret ederek özellikle meslek edindirme kursları başlatılması ile firma yetkilisi Erkan Yılmaz ile görüştüler.

Ziyaret kapsamında Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Vekili Mehmet Uğur Yavuz, Biga İŞKUR Hizmet Merkezi Şube Müdürü Ahmet Uzuner, İş ve Meslek Danışmanları Emre Teknekaya ve Hayrettin Karacan ile Firma Yetkilisi Erkan Yılmaz bir araya geldi.

Dünyaya Biga’dan deri ürünleri ihraç ediyor

Çanakkale İŞKUR’un vermiş olduğu girişimcilik eğitimine katılarak sertifika alan ve şirketini kuran Erkan Yılmaz, Troy Deri markası ile artık dünyaya Biga’dan deri ürünleri ihraç ediyor. Girişimciyi tebrik eden ve daha ileriye taşımak adına kurum olarak yanlarında olduğunu dile getiren Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Vekili Mehmet Uğur Yavuz: ‘‘Firmamızın ustalık belgesi sahibi kalifiye eleman ihtiyacı bulunuyor. Bu noktada Meslek Edindirme Kursları planlayarak diğer yandan bu belgenin alım sürecini de takip ederek firmamızın işgücüne güç katmayı hedefliyoruz. Avrupa ülkelerinden ABD’ye kadar birçok ülkeye ürün ihraç eden firmamızın başarısı bizi gururlandırdı. İnşallah bu başarıyı işgücünü arttırarak taçlandıracağız.’’ açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi


Bu haber 31/07/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 181 defa görüntülendi
*